Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

2 lutego 2023

Kabiny prysznicowe walk-in – w czym tkwi ich fenomen?

Nowoczesne łazienki to niezwykle starannie zaaranżowane przestrzenie, w których króluje minimalizm, proste, surowe formy oraz wysokofunkcjonalne, praktyczne w codziennym użytkowaniu rozwiązania. Jednym z nich są niezwykle modne w ostatnich latach kabiny prysznicowe walk-in, które stanowią fantastyczne dopełnienie aranżacji nowoczesnej, utrzymanej w duchu współczesnego minimalizmu łazienki. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu i czy opłaca się zastosować je w swojej domowej przestrzeni?

Charakterystyka i zalety kabin prysznicowych walk-in

Kabiny prysznicowe są rozwiązaniami kąpielowymi, po które sięgamy zdecydowanie najczęściej w ostatnich latach. Pozwalają na szybkie odświeżenie się po powrocie do domu, ograniczają zużycie bieżącej wody oraz idealnie sprawdzają się w małych łazienkach, o ograniczonej przestrzeni użytkowej. Obok klasycznych kabin prysznicowych w ostatnich latach coraz częściej spotykane są nowoczesne, zgodne z najnowszymi trendami rozwiązania, do których należą minimalistyczne kabiny walk-in. Sięgają po nie zwłaszcza osoby zafascynowane współczesnymi trendami w aranżacji domowej przestrzeni.

Kabiny prysznicowe walk-in tworzy ścianka lub ścianki wykonane z gładkiej tafli szkła, które oddzielają strefę prysznicową od reszty łazienki. Rozwiązanie to idealnie odnajduje się zwłaszcza w niewielkich łazienkach pozwalając na funkcjonalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni oraz optyczne powiększenie pomieszczenia. Montaż kabiny walk-in jest ponadto stosunkowo łatwy i szybki, gdyż polega na przytwierdzeniu szklanych ścianek do podłogi za pomocą specjalnych profili oraz instalacji wybranego brodzika pod prysznic.

Z jakich elementów stworzyć własny prysznic walk-in?

Do stworzenia tego minimalistycznego, zgodnego z najnowszymi trendami rozwiązania prysznicowego zdecydowanie lepiej od posadzki z płytek i wbudowanym odpływem sprawdzi się nowoczesny, ultrapłaski brodzik pod prysznic, który może zostać zlicowany na równi z podłogą. Rozwiązanie to jest odpowiednio wyprofilowane, co pozwala na sprawne odprowadzanie wody, posiada pożądane właściwości antypoślizgowe oraz nadaje łazience charakteru. Doskonałym przykładem jest brodzik pod prysznic z nowoczesnego kompozytu Stonex dostępny w kolekcjach Helios, Ignis i Terran marki Roca. Dobrym wyborem będzie także ceramiczny brodzik pod prysznic wykonany z nowoczesnego materiału Senceramic z kolekcji Cratos. Wszystkie posiadają nowoczesny, zgodny z najnowszymi trendami design oraz niezwykle pożądane w przypadku prysznica walk-in właściwości antypoślizgowe.

Kolorystyka brodzika może być zarówno dopasowana do posadzki, jak i zostać wybrana na zasadzie efektownego kontrastu. Oprócz brodzika, aby stworzyć kabiny prysznicowe walk-in, konieczny jest także wybór ścianek bocznych. Marka Roca ma do zaoferowania wysokiej jakości rozwiązania wykonane ze specjalnego, wytrzymałego szkła hartowanego o grubości 6 mm pokrytego nowoczesną powłoką MaxiClean, która ułatwia czyszczenie ich powierzchni przy jednoczesnym ograniczaniu osadzania się zanieczyszczeń. Ścianki boczne dostępne w kolekcjach Metropolis i Capital zostały ponadto wyposażone w efektowne profile aluminiowe o chromowanym wykończeniu, które idealnie wpasują się w estetykę i styl nowoczesnych łazienek.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx