Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

9 grudnia 2022

Kolczyk do pępka- co warto wiedzieć?

Kolczyki to piękne ozdoby ze szlachetnego kruszcu. Od wieków kobiety zdobią nimi swoje ciało. Wśród młodych dziewcząt i kobiet dużą popularnością cieszy się kolczyk do pępka. To ładny sposób na ozdobienie ciała. Jednak należy robić to z zachowaniem pewnych zasad, a wszystko dla bezpieczeństwa naszego zdrowia.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Kolczyk do pępka – kiedy nie należy go umieszczać w pępku
  • Kiedy i gdzie najlepiej fachowo umieścić kolczyk do pępka

Kolczyk do pępka może mieć ładny i oryginalny kształt.  Może to być kolczyk do pępka z motywem roślinnym, gwiazdką, motylkiem lub kuleczką. Biżuterię bez trudu zakupimy w odpowiednim sklepie z tego typu akcesoriami.

Kolczyk do pępka- czy warto tak poświęcać się dla urody?

Kolczyk do pępka to ten rodzaj ozdoby, który jeszcze jakiś czas temu budził kontrowersje wśród starszego pokolenia. Tymczasem to prosta i ładna ozdoba pępka. Przekłucie pępka to zabieg, który powinien być wykonywany w sterylnych warunkach przez osobę do tego przeszkoloną. Warto skorzystać z usług gabinetu piercingu. Lepiej nie robić tego samodzielnie lub z pomocą kogoś znajomego w warunkach domowych. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych powikłań i ewentualnego zakażenia. Zabieg umieszczenia kolczyka w pępku nie jest długi, ale jego odczuwalność zależy od indywidualnej odporności na ból. Dla jednych będzie to bolesny zabieg, dla innych nie będzie niczym szczególnym. Kolczyk umieszczany jest górnej części, dolnej albo po bokach lub po skosie w pępku. Wszystko zależy od tego, jak nam się to podoba. Proces gojenia się po zabiegu przekłucia pępka trwa niestety do trzech tygodni i w tym czasie trzeba bardzo dbać o higienę pępka. Kolczyk do pępka może być niewygodny w noszeniu dla kobiet w ciąży, warto go więc na czas ciąży i połogu po prostu wyjąć.

Kolczyk do pępka – bogaty wybór biżuterii

 Kolczyk do pępka to ładna ozdoba, którą kupimy w sklepie online z biżuterią https://www.miyou.pl/. Kształt kolczyka do pępka zależy od naszych upodobań. Producenci biżuterii dają nam naprawdę szeroki wybór.  Możemy wybrać kółeczko połączone z kulką lub ozdobę o motywie roślinnym czy gwiazdkę albo serduszko. W sklepach znajdziemy bardzo wiele wariantów kolczyków do pępków. Część z nich może być na przykład ozdabiana cyrkoniami. Jeśli ktoś ma ochotę, może wybrać kolczyki do pępka z łańcuszkiem, które nazywane są bananabells. Kolczyki do pępka mają różne kolory od czarnego, po srebrny, złoty a nawet fioletowy lub tęczowy. Jeśli nie jesteśmy na nic uczuleni, możemy wybrać praktycznie każdy kolczyk do pępka. W przypadku, gdy jesteśmy alergikami, to dobrze jest dokładnie sprawdzić z jakiego tworzywa został wykonany kolczyk, po to by później nie mieć żadnych objawów uczulenia. W przypadku, jeśli takie wystąpią, kolczyk trzeba będzie niestety usnąć.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx