Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Dla kogo może być wskazany zabieg endermologii?

Zabiegi kosmetyczne oraz należące do dziedziny medycyny estetycznej są dziś bardzo rozpowszechnione i chętnie stosowane. Jednym z nich jest endermologia, której efekty widoczne są gołym okiem i przyczyniają się do poprawy wyglądu i zdrowia całego ciała. Poznaj bliżej ten zabieg i dowiedz się, czy przyniesie korzyści także tobie.

Na czym polega zabieg endermologii?

Endermologia to jeden z zabiegów medycyny estetycznej, który ma za zadanie wpłynąć kompleksowo na skórę oraz tkankę podskórną, a także na naczynia krwionośne, znajdujące się w tym obszarze. Polega na mechanicznym masażu ciała, który może być wykonywany zarówno w obrębie twarzy, jak również innych obszarów.

Endermologia LPG jest najbardziej skuteczną formą tego masażu. Polega na jednoczesnym bardzo precyzyjnym uciskaniu tkanek w sposób mechaniczny oraz zastosowaniu podciśnienia. W efekcie takiego dwufazowego oddziaływania, intensywnie wpływa na tkankę podskórną oraz skórę.

Jak działa endermologia na organizm?

Endermologia jest zaawansowanym rodzajem masażu, który posiada cały szereg korzyści dla ludzkiego zdrowia i organizmu. Przede wszystkim, dzięki oddziaływaniu na komórki tkanki tłuszczowej, doprowadza do ich uwolnienia. Dzięki temu możliwe jest zainicjowanie lipolizy, czyli procesu rozpadu komórek tłuszczowych, co przekłada się na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Jednocześnie, ze względu na to, iż endermologia to skuteczny drenaż limfatyczny, pobudza układ limfatyczny i krwionośny do lepszej pracy. Powoduje rozprężenie ścian naczyń krwionośnych, a także mobilizuje organizm do usuwania toksyn z warstwy podskórnej. Dzięki temu może doprowadzić do poprawy jej kondycji i wyglądu.

Masaż mechaniczny ma także korzystne działanie na samą skórę właściwą, którą pobudza do produkcji kolagenu i elastyny. W efekcie zwiększa się jej gęstość i jędrność, a co za tym idzie, skóra ulega wygładzeniu i napięciu.

W efekcie tych wszystkich działań endermologia poprawia sylwetkę oraz wygląd skóry, pozwalając cieszyć się pięknym wyglądem bez względu na wiek.

Kto może, a kto nie powinien korzystać z zabiegów endermologii?

Endermologia Poznań, dostępna w gabinecie Maraga jest polecana każdemu, kto marzy o zmniejszeniu tkanki tłuszczowej i wymodelowaniu sylwetki. Szczególnie sprawdzi się w przypadku osób nie mających dużej nadwagi, u których efekty będą widoczne gołym okiem już po pierwszym zabiegu.

Jak każdy zabieg, tak samo i ten nie jest dedykowany jednak dla wszystkich osób. Nie powinni z niego korzystać między innymi ludzie, którzy cierpią na nowotwory, przepukliny czy mają zaburzenia krzepliwości krwi i żylaki. Te i inne, dokładne przeciwskazania można poznać w gabinecie Maraga.

fot. materiały prasowe

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx