16 kwietnia 2021

Wielofunkcyjny system mebli do garderoby

Wybierając styl naszego domu czy mieszkania, zwykle opieramy się na własnym guście. Wiemy, co nam się podoba i na tej podstawie urządzamy wnętrze. Każde mieszkanie ma swój określony, niepowtarzalny charakter. Uniwersalny system do garderoby AVENIR pasuje zarówno do mieszkań w stylu industrialnym jak i skandynawskim i loftowym.

Domowe meble w fabrycznym stylu

Te trzy style mają swoje podobieństwa. Wszystkie te style cechuje minimalizm i prostota. Nie ma tu miejsca na fantazyjne wzory, epatowanie nadmiarem dodatków czy przypadkowe połączenia faktury czy kolorów. Dzięki temu otrzymujemy eleganckie, przejrzyste wnętrze z charakterem. Takie wnetrza utrzymane w harmonii, powodują, że czujemy się w nich pewnie i spokojnie.

Przestrzeń jest tam otwarta, dzięki czemu wygodnie poruszamy się po wnętrzu. Zwykle brak jest zbędnych ścian i przegrodzeń. Wszystkie pomieszczenia tworzą całość. Nawet w kuchni stosuje się otwarte rozwiązania, porzucając zabudowane szafki.

Loftowa estetyka gustuje w przestrzennych pomieszczeniach, z dużą ilością światła. Dominują kształty geometryczne i wyraźnie zarysowane linie. Dużą wagę przykłada się do oświetlenia, również w postaci metalowych lub drucianych lamp.

Kolorystyka stylu skandynawskiego i industrialnego odwołuje się do stonowanych, bladych barw. Mamy tu różne odcienie szarości oraz biel. Nie brakuje także akcentów w kolorze brązu.

Akcesoria dekoracyjne są jednokolorowe, bez zbędnych ozdobień. Ważniejsza jest tu także jakość niż ilość. Lepiej sprawdza się kilka ozdób dobrej jakości niż kilkanaście bibelotów. Przykładem niech będą ciekawe zegary, metalowe lampiony czy proste, czarne ramki na ścianę.

Meble idealne do zabudowy garderoby

System do garderoby AVENIR wykorzystuje surowe, naturalne materiały, takie jak drewno i metal. To kolejna cecha stylu industrialnego i skandynawskiego. W stylach tych drewno chętnie zestawiane jest z cegłą, metalem czy betonem. Przypomina to sąsiedztwo wielkomiejskiego zabudowania z podmiejskim lasem. Elementy przenikają się i uzupełniają, w rezultacie tworząc zgrany zespół.

W kolekcji mebli AVENIR zastosowano rury, również bardzo charakterystyczne dla stylu industrialnego. Kolorystyka rur ogranicza się do czerni i bieli, zgodnie z zasadą minimalizmu. Drewno natomiast ociepla zimno metalu. Dzięki temu we wnętrzach industrialnych nie brakuje domowej atmosfery.

Kupując meble modułowe do garderoby czy salonu, kierujmy się wybranym stylem wnętrza. Dzięki temu mieszkanie będzie zachwycać nas i naszych gości.

0 0 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x