Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

1 sierpnia 2021

Sterownik temperatury – sposób na tanie ogrzewanie domu

Chcesz ograniczyć koszty ogrzewania domu? W takim przypadku nie musisz rezygnować ze swojego komfortu! Wybierz sterowniki temperatury, które umożliwiają jej kontrolowanie i przez współpracę z urządzeniem grzewczym utrzymują optymalne warunki termiczne we wnętrzu.

Czym jest sterownik temperatury?

Urządzenie jak sterownik temperatury (inaczej regulator temperatury, termostat) ma na celu odczytywanie temperatury i sterowanie nią w połączeniu z urządzeniem grzewczym. Sterowniki umieszcza się najczęściej w pomieszczeniach, które są ogrzewane, dlatego określane są również jako pokojowe sterowniki temperatury. Dostępne są także inne rodzaje sterowników, na przykład regulujące pracą pompy centralnego ogrzewania na podstawie temperatury wody w instalacji.

Jak działa sterownik temperatury?

Sterownik temperatury jest wyposażony w czujniki temperatury oraz podłączony jest do instalacji grzewczej. Dzięki temu pozwala on na sprawowanie kontroli nad systemem – ręcznie albo automatycznie. Dzięki sterownikowi można ustawić określoną temperaturę dla wnętrza, a wtedy instalacja grzewcza będzie mogła ją osiągnąć i zapewnić optymalny komfort termiczny. Gdy temperatura w pomieszczeniu będzie za niska, kocioł będzie pracować intensywniej, by ją podwyższyć. Gdy zostanie ona osiągnięta, wtedy będzie ją podtrzymywać. Gdy natomiast będzie za wysoka, wtedy wyłączy kocioł, aby nie pracował niepotrzebnie. Także sterownik temperatury może być wyposażony w automatykę, czyli samodzielnie zmieniać ustawienia temperatury zgodnie z żądaniem użytkownika. Można wtedy przygotowywać własne harmonogramy dotyczące dni i godzin pracy kotła grzewczego.

Dlaczego warto korzystać ze sterownika temperatury?

Zastosowanie sterownika temperatury ma wiele zalet, dlatego obecnie na zakup takiego urządzenia decyduje się coraz więcej osób. Dobry sterownik temperatury pozwoli wtedy na automatyzację obsługi instalacji grzewczej, pomoże przez to nie tylko w oszczędzaniu czasu, ale też pieniędzy, aby dzięki temu skutecznie zredukować koszty dotyczące eksploatacji budynku. Warto pamiętać o tym, że obniżenie temperatury nawet o 1 stopień Celsjusza we wnętrzach pozwala na zredukowanie kosztów nawet o około 6 proc. Przykładowo, zmiana harmonogramu temperatury na dzień i na noc może sprawić, że wysokość rachunków spadnie nawet o kilkanaście procent. Koszt zakupu sterowników temperatury nie jest wysoki, a ich prosta instalacja sprawia, że można zastosować je w połączeniu z wieloma urządzeniami grzewczymi. Gdy zatem chcesz zaoszczędzić na kosztach ogrzewania swojego domu, pomyśl o zakupieniu pokojowego sterownika temperatury.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x