Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lipca 2021

Wyposażenie kuchni – o czym warto pamiętać?

Kuchnia nazywana jest sercem domu. To najważniejsze pomieszczenie, które powinno być funkcjonalne, dobrze zorganizowane i przytulne. Organizując wyposażenie kuchni należy pamiętać, aby w jej przestrzeni znalazły się wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Ważnym aspektem jest to, żeby profesjonalne wyposażenie kuchni było najwyższej jakości i służyło nam przez lata.

Niezbędne wyposażenie kuchni

Meble znajdujące się w kuchni stanowią jej fundament. Ich układ musi być dobrze przemyślany, ponieważ kuchnia jest pomieszczeniem w którym zawsze dużo się dzieje, musi zmieścić mnóstwo produktów niezbędnych do gotowania. Do wyboru mamy mnóstwo rzeczy – sprzęt AGD, baterię i zlew, blaty, szafki, oświetlenie, okap, stół krzesła i wszelkiego rodzaju niezbędne akcesoria. Kluczowe w dobrej organizacji kuchni są szafki. Wiele osób nie może pozwolić sobie na posiadanie spiżarni i musi sobie jakoś z pomieszczeniem tych wszystkich rzeczy. Dlatego tak ważne jest przemyślenie szafek i półek jakie mają znaleźć się wyposażeniu kuchni. Bardzo dobrym rozwiązaniem są wysokie lub niskie szafki cargo. Jest to system półek składający się z tzw. koszy razem ze stelażem, które wykonane są ze stali chromowanej. Poza szafkami bardzo istotne są fronty, blaty oraz uchwyty. Producenci zapewniają bardzo duży wybór, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierając blat, nie można pominąć miejsca na wybrany przez siebie zlewozmywak – nakładanego lub wpuszczanego. Funkcjonalna strefa zmywania, to podstawa w kuchni. Montaż takiego zlewozmywaka nie jest trudny. Jego tylna krawędź powinna być wygięta do tyłu, należy uwzględnić przy tym wstawienie listwy uszczelniającej. Zlewy wpuszczane montowane są na wiele sposobów. Jeśli zależy nam na tym, aby zlew był zamontowany na równi z blatem, to wymaga wyfrezowania blatu, a do tego nie nadaje się każdy materiał. Bez baterii, zlewozmywak nie przyda nam się do zbyt wielu rzeczy, a już na pewno nie będzie on spełniał swojej funkcji. Tutaj pojawia się przed nami kolejny wybór. Wielkość, kolor, sposób sterowania i montażu baterii. Do wyboru mamy baterię stojącą (sztorcową), naścienną (jedno albo dwuuchwytową) lub podokienną składaną bądź bezdotykową. Do tego ważny jest też wybór głowicy. Baterii do wyboru na rynku jest mnóstwo, a wybór zależy od potrzeb użytkowników i wyposażenia kuchni.

Okap kuchenny – profesjonalne wyposażenie gastronomii

Okap kuchenny, to jeden z elementów składający się na wyposażenie kuchni, który zasługuje na wyróżnienie. Bardzo często pojawia się z nim problem, ponieważ często jest zbyt widoczny lub za mało widoczny. Jest to niezbędne wyposażenie gastronomii, ponieważ jego zadaniem jest usuwanie nieprzyjemnych zapachów, pochłanianie tłuszczów i oparów, które wydzielają się podczas przygotowywania potraw. To okap chroni meble oraz inne sprzęty znajdujące się w kuchni przed pokryciem ich tłustym osadem i nie dopuszcza do tego, aby zapach gotowanych i smażonych potraw roznosił się po domu. Może on także podkreślić stylistykę kuchni i być jej ozdobą.

Rynek oferuje różnego rodzaju okapy do wyposażenia kuchni:

  • okapy podszafkowe – dobrze sprawdzają się w małych kuchniach, jednak są mało wydajne. Nie są dobrym rozwiązaniem do profesjonalnych kuchni gastronomicznych czy dużych kuchni.
  • okapy kominowe – jest to typ samodzielnie wiszących okapów. Montuje się je nad kuchenką, przy ścianie, posiadają długi komin, który osłania rurę zbierającą zanieczyszczenia. Bardzo często przybierają one różne geometryczne kształty, co może podkreślić design wyposażenia kuchni.
  • okapy wyspowe – jest to najdroższe rozwiązanie okapu, ale też najbardziej zaawansowane tego typu wyposażenie gastronomii. Znajdują się one na środku pomieszczenia, nad tak zwaną wyspą.
  • okapy teleskopowe – to okapy do zabudowy, mają dobrą wydajność i można je całkowicie schować w zabudowie kuchni. Zajmuje on dno szafki w której jest zamontowany i składa się z wysuwanej szuflady, która zwiększa powierzchnię pochłaniania, uruchomienie urządzenia oraz oświetlenia, które jest zamontowane w okapie.
  • okap blatowy – to jedno z najbardziej nowoczesnych rozwiązań. To okap zamontowany na blacie kuchennym, a jego mechanizm znajduje się pod blatem w szafce. Podkreśla on stylistykę kuchni i posiada bardzo dobre parametry.

Urządzasz kuchnię i szukasz do niej wyposażenia? Zajrzyj tu: https://comitor.pl

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x