Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

1 sierpnia 2021

Praca w Niemczech – co gwarantuje firma pośrednicząca?

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech jest coraz częściej wybieranym zajęciem wśród Polaków. Wyjazd za granicę w celu czysto zarobkowym to doskonała okazja, by poprawić standard życia, a także nabyć tak cennego w tym zawodzie doświadczenia. Jeśli kiedykolwiek szukałeś pracy, zapewne wiesz, że oferty pracy nie zawsze są szczegółowe opisywane. Z pomocą przychodzimy my! Podpowiemy ci, jak znaleźć legalną pracę za granicą i czego możesz oczekiwać od firmy pośredniczącej.

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech – z pośrednikiem czy bez?

Wyjeżdżając za granicę jako opiekunka osób starszych w Niemczech, warto rozważyć dostępne rozwiązania. Wiele osób decyduje się na wyjazd za pośrednictwem agencji pracy. Możliwość poprawy sytuacji materialnej i znalezienia stabilnego zatrudnienia mówi sama za siebie. Niestety wciąż wiele mówi się o działalności nielegalnych agencji, co budzi pewne wątpliwości. Na, co zwrócić uwagę przy wyborze agencji pracy i czym się kierować? Wyjechać za granicę z pośrednikiem czy bez? Co gwarantuje firma pośrednicząca i za co odpowiada? Podpowiadamy!

Legalne zatrudnienie

Niezależnie od długości pobytu firmy pośredniczące zajmują się organizacją wyjazdu od początku do końca, tym samym zapewniają zakwaterowanie, wysokie zarobki, niezbędne świadczenia, a przede wszystkim legalne zatrudnienie. Korzystanie z usług profesjonalnej agencji jest bowiem gwarancją stabilnego i bezpiecznego zatrudnienia w miejscach, które zostały wcześniej zweryfikowane przez pracowników. Samodzielny wyjazd może wiązać się z wieloma niedogodnościami. Częstym problemem opiekunek, które zdecydowały się na wyjazd bez pośrednika, jest praca na czarno, niższe wynagrodzenie oraz brak ubezpieczenia zdrowotnego.

Jeśli szukasz pracy za granicą w kategorii „opieka nad starszymi w Niemczech”, skorzystaj z zaufanego źródła. Agencja pracy LAXO care – https://laxocare.pl/ – od wielu lat zajmuje się pomocą w znalezieniu zatrudnienia za granicą w roli opiekunki do osób starszych. Zajrzyj na stronę i zapoznaj się z najnowszymi ofertami. Praca opiekunki w Niemczech jeszcze nigdy nie była tak łatwa!

Pomoc

Doskonale zdajemy sobie sprawę, iż wyjazd na własną rękę może przysporzyć wiele trudności, zwłaszcza jeśli nie władacie językiem niemieckim. Opieka nad starszymi to ciężkie zajęcie, które wymaga od nas pełnego poświęcenia. Decyzja o wyjeździe powinna zostać dobrze przemyślana… Opiekunki korzystające z usług agencji mogą liczyć na fachową pomoc i doradztwo zarówno przed wyjazdem, jak i w trakcie pobytu. Wsparcie profesjonalnych koordynatorów jest bowiem kluczowe.

Rzetelnie opisane warunki

Decydując się na wyjazd z pośrednikiem, czeka cię minimum formalności. Agencja pracy dopełni wszelkich zobowiązań, a tobie nie pozostanie nic innego, jak przygotować się do wyjazdu. Na stronie wybranej agencji powinny znaleźć się informacje tj. miejsce zamieszkania podopiecznego, szacunkowa wysokość wynagrodzenia, planowana data wyjazdu, minimalny czas wyjazdu czy zakres obowiązków. Dlaczego o tym mówimy? Opieka nad osobami starszymi wiąże się nie tylko ze zmianą dotychczasowego miejsca zamieszkania, lecz także z wieloma nowymi obowiązkami. Oferty powinny być przejrzyste i klarowne.

Dodatkowe świadczenia

Profesjonalne agencje są gwarancją kompleksowej obsługi i fachowej pomocy. Korzystanie z usług firmy pośredniczącej pomoże ci uniknąć potencjalnych zagrożeń. Co więcej, uzyskasz pełen pakiet świadczeń, w tym ubezpieczenie zdrowotne. Bez tego ani rusz! Dodatkowo do pensji są niekiedy doliczane bonusy i premie, wynikające z zatrudnienia w okresie świątecznym.

Czego nie może robić agencja pracy?

Agencja pracy nie jest pracodawcą. Pośredniczy w znalezieniu pracy, a co za tym idzie, nie może pobierać opłat za znalezienie zatrudnienia. Pobieranie opłat za kontakt z pracodawcą czy wyszukanie oferty świadczy o pewnych nieprawidłowościach. Agencje mogą natomiast domagać się pokrycia kosztów związanych z wydaniem wizy, dojazdem czy tłumaczeniem dokumentów. Jeśli zauważyłeś, iż wybrana przez ciebie firma pośrednicząca działa niezgodnie z prawem, omijaj ją szerokim łukiem. Profesjonalna agencja ma za zadanie pomóc w znalezieniu stabilnego, dobrze płatnego zatrudnienia oraz w zorganizowaniu wyjazdu.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x