6 maja 2021

Sprzęt dla profesjonalnych detektywów – postaw na nowoczesne rozwiązania

Zawód detektywa wymaga dyskrecji i skuteczności. Umiejętności to nie wszystko, liczy się też dobry i niezawodny sprzęt. Dzięki rozwijającej się technologii pozyskiwanie informacji staje się łatwiejsze i należy to wykorzystywać. Sprawdź profesjonalne kamery szpiegowskie, dyktafony i lokalizatory GPS. Po lekturze tego artykułu poznasz ciekawe gadżety wchodzące w skład sprzętu detektywistycznego i uczynisz swoją pracę znacznie prostszą.

Sprzęt detektywistyczny

Od czego zacząć kolekcjonowanie fachowego ekwipunku? Podstawa to dobry dyktafon, dzięki któremu będziesz mógł nagrać interesujące Cię rozmowy i analizować je potem na spokojnie. Z dobrej jakości dyktafonem szpiegowskim możesz stać nawet 10 metrów od rozmówcy, a i tak uchwycisz na nagraniu jego głos. Jeżeli potrzebujesz zrobić to dyskretniej, sprzedawcy oferują ogromny wybór urządzeń do nagrywania zakamuflowanych jako inne akcesoria. Może to być brelok do kluczy, pendrive lub ładowarka. Warto wzbogacić swój sprzęt detektywistyczny również o podsłuchy z funkcją wykrywania głosu. Jeżeli podłożysz gdzieś to urządzenie, będzie rejestrować tylko wtedy, kiedy w pobliżu ktoś zacznie rozmawiać. Znacznie oszczędza to baterię i zapewnia dłuższy czas pracy. 

Akcesoria dla detektywów

Rejestrowanie obrazu jest równie ważne co nagrywanie dźwięku, dlatego do listy zakupów warto dodać kamerki szpiegowskie. Są na tyle małe, że można z powodzeniem ukryć je w każdym pomieszczeniu, albo nosić przy pasku zegarka, przy krawacie czy innym, dowolnym miejscu. Składają się z małego obiektywu, baterii i modułu Wi-Fi. Ten ostatni umożliwia oglądanie podglądu na żywo zdalnie. Dzięki temu możesz zostawić kamerę gdzieś w pomieszczeniu i monitorować to co nagrywa z komfortowego dla Ciebie miejsca. Niektóre sklepy oferują również umieszczanie ich w wybranych przez Ciebie produktach, na przykład maskotkach lub budzikach. Ciekawym rozwiązaniem są również takie akcesoria dla detektywów jak okulary z wbudowaną kamerką.

Narzędzia do szpiegowania

Dobry detektyw nie tylko pozyskuje informacje, ale wie też jak bronić się przed ich wykradnięciem. Na poufne spotkania idealna będzie skrzynka akustyczna lub etui, które blokują działanie urządzeń nagrywających. Wystarczy włożyć do nich smartfony. Warto pamiętać o wykrywaczach podsłuchów. Tego rodzaju urządzenia skanują pomieszczenie i lokalizują sygnały analogowe, cyfrowe i szerokopasmowe odbiegające od normy. To nie wszystkie narzędzia do szpiegowania, w jakie powinien zaopatrzyć się profesjonalista. Sprawdź stronę enexus.pl i zapoznaj się z pełną ofertą! 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x