Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

5 grudnia 2022

Podniebna adrenalina, czyli skoki spadochronowe w tandemie

Lubisz nowe wyzwania i buzującą adrenalinę? W takim przypadku pomyśl o zarezerwowaniu skoku spadochronowego w tandemie!

Skok spadochronowy bez żadnego przygotowania? Teraz to możliwe! Kiedyś, aby skoczyć ze spadochronem, trzeba było przygotować się na długi proces szkoleniowy. Teraz nie jest to już konieczne, ponieważ „tandemy”, czyli skoki spadochronowe w tandemie umożliwiają spełnienie marzeń niemalże od ręki.

Skok tandemowy – czyli jaki?

Nietrudno wywnioskować z nazwy skoku tandemowego, że bierze w nim udział nie jedna, a dwie osoby. W skokach biorą udział dwie osoby jednocześnie, czyli są to instruktor spadochroniarstwa, nazywany pilotem, a także osoba, która nie musi mieć żadnego doświadczenia w tej dziedzinie, czyli pasażer.

Pilot razem z pasażerem są połączeni ze sobą uprzężą tandemową. Podczas skoku pasażer znajduje się przed – poniżej instruktora, co daje niesamowity widok i gwarantuje wyjątkowe emocje podczas lotu. Dodatkowo do skoku wykorzystuje się specjalne spadochrony tandemowe dedykowane dla dwóch osób. Dla maksimum bezpieczeństwa stosowane są spadochrony zapasowe w połączeniu z automatami spadochronowymi.

Spadochronowe skoki tandemowe – dla kogo?

Aby wziąć udział w skoku spadochronowym w tandemie, konieczne jest spełnienie kilku wymogów. Nie są one wygórowane, dlatego skoki te są łatwo dostępne i mogą korzystać z nich osoby, które nie mają specjalnego przygotowania.

Przed skokami tandemowymi nie trzeba zapisywać się na dodatkowe szkolenia, brać udziału w treningach, udawać się do lekarza. Wystarczy jedynie wykonanie rezerwacji, na przykład na skydive.pl, a potem wyznaczonego dnia przyjechać na miejsce. 

Warto jednocześnie zaznaczyć, że skoki spadochronowe w tandemie mają określone przeciwwskazania zdrowotne. Odnoszą się one głównie do dolegliwości jak: niewydolność krążeniowa i oddechowa, niestabilność kręgosłupa, wrodzona łamliwość kości, padaczka. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się ze swoim lekarzem.

Na czym polegają skoki spadochronowe w tandemie?

W trakcie skoku spadochronowego w tandemie pilot połączony uprzężą tandemową razem z pasażerem wyskakuje z samolotu lecącego na wysokości 3000 albo 4000 metrów.

Wysokość wyskoku determinuje czas trwania swobodnego spadania. Pod tym terminem znajduje się lot bez otwartego spadochronu, czyli następujący od razu po opuszczeniu samolotu. Wtedy spadanie w przestworzach dochodzi nawet do prędkości 200 km/h. Ten moment uznawany jest za najbardziej ekscytujący w całym skoku spadochronowym w tandemie, dlatego to on zapamiętywany jest z niego najsilniej. Czas swobodnego spadania w przypadku skoku z wysokości 3000 metrów wynosi około 30 sekund, z kolei w przypadku skoku z 4000 metrów jest to 60 sekund.

Czasza spadochronu jest otwierana na wysokości około 1500 metrów. Od tego momentu opadanie jest już wolniejsze, dlatego to dobry moment, aby zapoznać się bliżej z pięknymi widokami z lotu ptaka.

Lądowanie przy skokach spadochronowych w tandemie jest miękkie, dlatego nie trzeba obawiać się o ryzyko urazów.

Warto wskazać, że całe to podniebne wydarzenie może być także sfotografowane i sfilmowane przez drugiego skoczka. To dodatkowo płatna usługa, ale warto się na nią zdecydować, ponieważ otrzymane wtedy zdjęcia i filmy są wyjątkową pamiątką.

Ceny skoków spadochronowych w tandemie

We wspomnianym wcześniej ośrodku spadochronowym skydive.pl za skoki spadochronowe należy zapłacić cenę od 750 do 1050 złotych.

Za 750 złotych otrzymuje się skok spadochronowy w tandemie z wysokości 4000 metrów, który obejmuje wstępne przygotowanie do skoku – 20-minutowe przeszkolenie oraz kombinezon i gogle na czas skoku, lot samolotem oraz skok spadochronowy z około 60-sekundowym swobodnym spadaniem. W cenie otrzymuje się również certyfikat swojego skoku oraz kupon rabatowy na następny skok spadochronowy.

Z kolei w cenie 1050 złotych dostaje się skok spadochronowy z wysokości 4000 metrów jak powyżej i dodatkowo usługę filmowania i fotografowania, aby otrzymać piękną pamiątkę po swoim wyczynie. Materiały przekazywane są tego samego dnia po skoku.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx