6 maja 2021

Jak wybrać soundbar?

Jaki soundbar będzie najlepszy do domu? Jak wybrać soundbar? Przeczytaj nasz poradnik i poznaj odpowiedzi na te pytania!

Najlepsze soundbary – czym są takie urządzenia?

Tego typu sprzęt w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność, warto więc dowiedzieć się o nim nieco więcej. Soundbary to po prostu rodzaj głośnika czy też zintegrowanego systemu audio, który został umieszczony w obudowie przypominającej grubą listwę. Najprostsze soundbary mają zaledwie 2 wbudowane głośniki, jednak najlepsze soundbary mają ich znacznie więcej – nawet kilkanaście. Ponadto w modelach z wyższej półki w zestawie znajduje się też subwoofer, czyli głośnik niskotonowy, który odpowiada m.in. za odtwarzanie basów, co bezpośrednio wpływa na komfort każdego seansu. Nawet najlepsze soundbary zawsze nieco ustępują zestawom kina domowego pod względem jakości odtwarzanego dźwięku, z drugiej strony są jednak tańsze. Ponadto najlepsze soundbary gwarantują Ci dźwięk przestrzenny, dzięki któremu poczujesz się jak podczas seansu w prywatnym kinie. Jaki soundbar kupić?

Wybór soundbara

Na rynku masz bogaty wybór modeli soundbarów, dzięki czemu bez trudu znajdziesz urządzenie na miarę swoich potrzeb – o ile wiesz, jak wybrać soundbar. Ramowo soundbary dzieli się na urządzenia jednoelementowe i dwuelementowe. Pierwsze z wymienionych składają się wyłącznie z podłużnego produktu z wbudowanymi głośnikami, podczas gdy zestawy dwuelementowe mają wspomniany wcześniej subwoofer.

Przejdźmy do tego, jak wybrać soundbar. Aby podjąć optymalną decyzję, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, wśród których do najważniejszych należy kompatybilność urządzenia. To element, od którego powinniśmy uzależnić wybór soundbara. Kompatybilność określa, czy dany sprzęt będzie współpracować z dekoderami dźwięku w telewizorze. Ponadto przed zakupem sprawdź posiadane gniazda, aby wiedzieć, jaki soundbar najlepiej sprawdzi się w Twoim domu.

Kolejny istotny parametr to oczywiście moc soundbara. Jak wybrać soundbar na podstawie mocy? Oczywiście im jest ona wyższa, tym urządzenie może głośniej odtwarzać dźwięk. Pamiętaj jednak, że moc produktu odnosi się do sumy wszystkich głośników, a moc sama w sobie nie ma wpływu na rzeczywistą jakość dźwięku.

Jaki soundbar powinien przykuć Twoją uwagę? Z pewnością będzie to urządzenie, które ma dodatkowe systemy i elementy rozszerzające jego funkcjonalność i poprawiające dźwięk. Liczne dodatki również zwiększają komfort użytkowania podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki. Coraz więcej soundbarów możesz połączyć także ze smartfonem, co poszerza możliwości użytkowania tego sprzętu. Czasem też soundbar ma możliwość odtwarzania płyt lub wbudowane radia.

Jak wybrać soundbar? Z pewnością powinieneś wziąć pod uwagę możliwości łączności bezprzewodowej poprzez Wi-Fi i Bluetooth, do tego sprawdź też gniazda HDMI oraz optyczne.

Jaki soundbar kupić – czy wygląd jest ważny?

Wybór soundbara nie powinien być uzależniony od walorów estetycznych urządzenia. Warto w tym miejscu dodać, że soundbary to nowoczesne urządzenia i zdecydowana większość z nich prezentuje się naprawdę świetnie. Swoim designem nie zaburzają aranżacji pomieszczenia i doskonale pasują do telewizora. Zdecydowanie ważniejsza jest funkcjonalność urządzenia – w końcu zadaniem soundbara jest zapewnienie Ci najlepszych wrażeń podczas oglądania filmu czy serialu, ale także w czasie słuchania radia czy muzyki. Jaki soundbar będzie najlepszy? Niekoniecznie najdroższy, lecz ten, który spełni wszystkie Twoje wymagania. Jak wybrać soundbar? Stosuj się do naszych wskazówek i porad, aby podjąć najlepszą decyzję!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x