Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

3 sierpnia 2021

Jak pozyskać klientów przez Internet?

Jak pozyskać klientów przez Internet to pytanie zadaje sobie dzisiaj niemal każdy kto prowadzi własną firmę. Internet jest w dzisiejszych czasach najlepszym kanałem do reklamowania firmy pod warunkiem, że znamy sposoby na to by pozyskać by dotrzeć do osób potencjalnie zainteresowanych naszymi produktami czy usługami.

Jak pozyskać klientów przez Internet?

W tym artykule omówimy po krótce 4 najbardziej znaczące narzędzia, które pomogą pozyskać klientów za pomocą Internetu. Możliwości wykorzystania tego kanału informacji jest tak naprawdę niezliczona ilość, w tym artykule skupimy się jednak na przystępnych narzędziach dla większości firm. 

Atrakcyjna strona internetowa

Strona internetowa to tak naprawdę wizytówka firmy w Internecie i przepustka do możliwości promowania firmy w sieci. I od razu warto dodać, że to zadanie najlepiej powierzyć profesjonalnej Agencji która tworzy strony internetowe. Dlaczego to takie ważne? Otóż konkurencja w Internecie jest obecnie bardzo duża, zatem warto postawić na wysoką jakość strony www, która stanie się profesjonalną wizytówką firmy. Poza wyglądem, ważna jest również sama struktura i budowa strony. Aby można było myśleć dalej o pozycjonowaniu czy reklamie najpierw musimy mieć profesjonalną stronę internetową, responsywną oraz zoptymalizowaną pod SEO. W ostatnich latach bardzo popularne stały się strony internetowe WordPress, których ceny zaczynają się już od ok. 1500 zł. Nie są to wysokie koszty, biorąc pod uwagę korzyści jakie niesie posiadanie strony www. Szukając wykonawcy strony najlepiej znaleźć Agencję z własnego miasta – czyli np. osoby mieszkające w Warszawie będą szukać Agencji strony internetowe warszawa. Jakie ma to znaczenie? Niektórzy po prostu lubią spotkać się osobiście w celu omówienia projektu strony. Jednak nie jest to obowiązkowe, większość Agencji w obecnych czasach obsługuje klientów zdalnie.

Sklep internetowy

Sklep internetowy to świetny pomysł na rozszerzenie sprzedaży. Za pomocą sklepu internetowego możemy oferować niezliczoną ilość produktów w różnych kategoriach. Ciekawym pomysłem w ostatnich latach są tzw. sklepy dropshippingowe. Lista hurtowni jest obecnie tak długa, że bez problemu można stać się właścicielem dowolnego sklepu internetowego. I tu znów będzie potrzebna pomoc Agencji Interaktywnej, która oferuje tworzenie sklepów internetowych. Platformą polecaną na początek jest WordPress z rozszerzeniem WooCommerce. Ceny sklepów WordPress zaczynają się już od ok 3-4000 zł. Nie warto korzystać z platform abonamentowych przede wszystkim z powodu znikomych możliwości pozycjonowania. Sklepy internetowe WordPress dobrze się pozycjonuje i można wdrożyć dowolne funkcjonalności. W tym wypadku nie ma żadnych ograniczeń.

Pozycjonowanie strony lub sklepu

Niezależnie czy jesteśmy właścicielami strony internetowej czy sklepu nie możemy zapomnieć o pozycjonowaniu. Agencje Interaktywne najczęściej oferują tą usługę w pakiecie wraz ze stroną. Warto zdecydować się na pozycjonowanie organiczne od samego początku działania strony. Jest to bardzo ważne bo tylko i wyłącznie dzięki wysokiej pozycji w wyszukiwarce możemy pozyskać klientów przez Internet. Sama strona czy sklep nic nam nie da, jeśli nie będzie się wyświetlać na ważne dla nas słowa kluczowe. Pozycjonowanie strony to strategia. Dlatego warto zlecić to zadanie profesjonalistom. Do wyboru mamy pozycjonowanie lokalne na dane miasto – przykładowo: „strony internetowe warszawa” – bądź pozycjonowanie ogólnopolskie: „projektowanie stron www”.

Kampanie marketingowe

Kolejną możliwością są kampanie reklamowe. Google Ads. czyli reklama tekstowa lub produktowa. W wyszukiwarce Google lub tez coraz bardziej popularna reklama na Facebooku. Na początek zdecydowanie bardziej korzystna finansowo będzie reklama na Facebooku. Możemy samodzielnie ustawiać posty promujące usługę czy produkt lub tez skorzystać z usługi Agencji, która kompleksowo zajmie się promocją firmy w Internecie.

Podsumowanie

Reklama w Internecie daje ogromne możliwości dotarcia do potencjalnego klienta. Pozycjonowanie na właściwe słowa kluczowe i wysokie pozycje w wyszukiwarce w bardzo krótkim czasie przekładają się na zwiększenie sprzedaży. W obecnych czasach posiadanie strony internetowej stało się niemalże obowiązkiem. Każda firma, która chce przetrwać w branży szczególnie w czasach pandemii powinna skupić się na promocji strony internetowej. Pandemia covid pokazała, że na rynku utrzymują się firmy, które od lat działają w Internecie. Takich sytuacji w przyszłości jak wiemy może być coraz więcej, dlatego już dziś warto pomyśleć nad zwiększeniem zasięgu firmy poprzez promocję w sieci.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości Agencji Interaktywnej AW PROJEKT.

5 3 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x