Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

10 czerwca 2023

Wózek warsztatowy. Podręczny pomocnik podczas pracy

Wyposażony w szuflady i przegrody wózek warsztatowy, który określany jest także jako wózek narzędziowy, stanowi praktyczne wyposażenie stanowiska pracy w każdym warsztacie. Sprawdzi się również dla majsterkowicza, który zawsze chce mieć pod ręką najważniejsze narzędzia i materiały.

Co czego służy wózek warsztatowy?

Wózek warsztatowy jest rodzajem szafki, która dodatkowo może być wyposażona w blat, stosowanej w warsztatach, aby łatwo przechowywać i przemieszczać potrzebne przedmioty. Dzięki temu, że wyposażony jest on w praktyczne koła, pozwala na łatwe przemieszczanie po podłożu.

Obecnie do dyspozycji jest szeroka gama wózków warsztatowych, które dedykowane są zarówno do użytku amatorskiego, jak i profesjonalnego. Różnią się swoimi wymiarami, liczbą i rodzajem półek i szuflad.

Wózki warsztatowe można zakupić zarówno jako puste, jak i z pełnym wyposażeniem, które obejmuje narzędzia warsztatowe różnych typów, między innymi klucze nasadowe, wkrętaki, grzechotki, śrubokręty, kombinerki, szczypce, a także specjalistyczne narzędzia, na przykład stosowane w warsztatach samochodowych.

Jaki wózek warsztatowy wybrać?

Odpowiednio dobrany wózek warsztatowy ułatwia prowadzenie prac, dlatego przed zdecydowaniem się na jego zakup warto zapoznać się z różnymi dostępnymi modelami.

Dobierając odpowiedni wózek warsztatowy, warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

  • wymiary wózka – powinny pasować do dostępnej przestrzeni w warsztacie i miejsca, gdzie wózek ma być użytkowany
  • rodzaj wózka – z półkami otwartymi, szufladami w formie walizek do przechowywania narzędzi
  • wyposażenie wózka – można kupić go razem z narzędziami lub kupić wózek pusty i uzupełnić go własnymi
  • jakość wykonania – solidny wózek narzędziowy do warsztatu będzie mógł posłużyć na wiele lat
  • dodatkowe rozwiązania – centralny zamek do blokowania szuflad, blokada szuflad zapobiegająca ich wysuwaniu, hamulec w kołach, dodatkowy blat, schowki

Dobry wózek warsztatowy – gdzie kupić?

Obecnie wyposażenie jak wózek warsztatowy można zakupić w różnych sklepach, między innymi w sklepach z wyposażeniem warsztatów, sklepach narzędziowych, również bezpośrednio u producentów tego typu produktów. Zamówienia można składać także przez internet – wózek będzie bezpiecznie dostarczony przez kuriera.

Koszt zakupu wózka narzędziowego rozpoczyna się od około 150 złotych za mały model bez wyposażenia, natomiast za wózek warsztatowy z pełnym wyposażeniem należy zapłacić nawet około 3 000 złotych. Z ofertami i cenami można zapoznać się bliżej na stronach internetowych producentów i sklepów.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx