Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

10 czerwca 2023

Tabletki na zmęczenie – opinie o energetyku Grinday. Czy pomagają na brak energii?

Jak się łatwiej skupić na wyznaczonym zadaniu Po tabletki na zmęczenie sięgają nie tylko uczniowie i studenci przed ważnym egzaminem czy pracownicy, przed którymi stoi ważne zadanie.

Również osoby starsze, które chcą żyć jak dawniej i nie poddawać się spadkowi energii, wybierają naturalne tabletki na zmęczenie. Opinie specjalistów wskazują, że najlepsze działanie mają preparaty oparte o naturalne ekstrakty roślinne. Analiza składu różnych preparatów, a szczególnie popularnych napojów energetyzujących, wskazuje że zawierają one głównie kofeinę, cukier i witaminy, które mają krótkotrwałe działanie.

Typowe skutki uboczne po wypiciu kawy czy napoju energetyzującego, czy też zażyciu tabletki na zmęczenie, pojawiają się kilka godzin, na nawet 1 godzinę później. Osoby stosujące te suplementy wyrażają opinie, że po jakimś czasie następuje kryzys. Zmęczenie powraca i towarzyszy mu rozdrażnienie.

Jeśli mamy do wykonania ważne zadanie, uczymy się do egzaminu, czy po prostu chcemy aktywnie spędzić dzień, zależy nam nie tylko na energii i koncentracji, lecz także na wyciszeniu i uspokojeniu. Tabletki czy napoje pobudzające nie spełnią swojego zadania, jeśli będziemy rozdrażnieni, zaniepokojeni i nadmiernie pobudzeni. Zamiast skupić się na zadaniu będziemy robić kilka innych rzeczy, zaś działanie stanie się chaotyczne. Dlatego też niezmiernie ważne jest stosowanie preparatów o sprawdzonym składzie, który pomoże nam skoncentrować się na działaniu i nie rozpraszać.

Jak wybrać dobre tabletki na zmęczenie

Szczególnie dobrze działa mieszanka zawierająca ekstrakt dzikiego kardamonu z kofeiną. Dziki kardamon, czyli alpinia galgant, to dziko rosnąca roślina z Dalekiego Wschodu, która ma działanie poprawiające krążenie, przemianę materii i dodające energii. Kardamon wzmacnia działanie pobudzające kofeiny, a jednocześnie znosi jej skutki uboczne, jak wzrost ciśnienia.

Natomiast ashwagandha i bacopa monnieri to jedne z najlepiej poznanych adaptogenów. Ekstrakt z korzenia i liści ashwagandhy KSM-66® wspomaga radzenie sobie ze stresem, lecz jednocześnie nie wyczerpuje naturalnych rezerw organizmu. Działa przeciwdepresyjnie, antystresowo i poprawia koncentrację. Według badań ekstrakt ten poprawia wydajność organizmu i zmniejsza zmęczenie siedem razy bardziej niż placebo. Natomiast bacopa monnieri ma potwierdzone badaniami działanie przeciwstresowe i przeciwlękowe.

Wybierając tabletki na zmęczenie warto kierować się nie tylko składem, lecz także takimi cechami jak standaryzacja, czysty skład, czysta etykieta, czy też stosowanie ekstraktów opatentowanych. Aby opatentować dany ekstrakt, producent musi przeprowadzić dodatkowe badania kliniczne potwierdzające jego działanie, co normalnie nie jest wymagane w przypadku suplementów.

Przykładem suplementów opartych na opatentowanych składnikach, jest Energik marki Grinday, który posiada w składzie aż 5 opatentowanych ekstraktów roślinnych. Standaryzacja składników gwarantuje, że w preparacie znajduje się zawsze taka sama ilość czynników aktywnych. Wybierając preparat oznaczony jako “clean label”, mamy pewność, że zawiera on wyłącznie składniki aktywne znajdujące się w kapsułce wytworzonej z nieszkodliwych substancji.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx