Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

12 lipca 2024

Jak spędzić czas z dzieckiem w dobie pandemii?

Pandemia koronawirusa wpłynęła na rzeczywistość na bardzo wielu poziomach. Kolejne fale wzrostu zachorowań zmuszają rządzących do wdrażania obostrzeń, które obejmują różne sfery życia publicznego: dzieci uczą się zdalnie, instytucje kultury trwają w zamrożeniu, więc nie można się wybrać ani do kina, ani do teatru, ponadto zablokowano baseny, parki rozrywki, boiska przyszkolne. Co zrobić, gdy dziecko narzeka na nudę, a wszystko wokół jest zamknięte?

Poznaj swoje dziecko

Sposobów na wspólny czas z dzieckiem jest wiele, a kreowanie nowych aktywności, może rozbudzić w nas pokłady kreatywności. Zapytaj swoje dziecko, jakie zabawy najbardziej lubi i z czego czerpie przyjemność. Każdy ma indywidualne upodobania, dlatego nie przekładaj własnych zainteresowań na dziecko. Zwracanie uwagi na potrzeby jest bardzo ważnym elementem w budowaniu relacji z dzieckiem, wysyłasz bowiem sygnał, że jego opinia jest dla Ciebie ważna.

Czas na świeżym powietrzu

To doskonała okazja, by oswoić dziecko z aktywnościami na świeżym powietrzu. Możecie wybrać się na wycieczkę za miasto, pójść na spacer nieznanym wcześniej szlakiem lub udać się do lasu, by nazbierać darów natury. Wycieczka rowerowa to aktywność, która pozytywnie wpłynie na zdrowie, pozwoli na odkrywanie nowych terenów i umocni więź. Pokrewnym zajęciem jest jazda na rolkach, a szeroki wybór modeli, dostępnych na rynku, umożliwia zajęcie się tym sportem nawet przez najmłodszych. Jazda na rolkach w znaczącym stopniu wpływa na zwiększenie kondycji, wzmacnia poszczególne partie mięśni, jest bezpieczna dla stawów i nie obciąża kręgosłupa. Dobrej jakości sprzęt kupisz zarówno w dziecięcych rozmiarach, jak i tych dla dorosłych.

Damskie rolki są nie tylko stylowe, ale zapewniają także odpowiednie utrzymanie stopy i optymalną zwrotność, by każda kobieta czuła się bezpiecznie. Mniejsze koła gwarantują łatwiejsze opanowanie sztuki jazdy. Wspólnie z dzieckiem możesz uczyć się jeździć. Rolki dziecięce w wielu ciekawych kolorach i wzorach, dopasowują się do długości stopy. Przed rozpoczęciem jazdy, warto zaopatrzyć się w ochraniacze na łokcie i kolana, oraz kask na głowę. Dzięki temu zachowasz bezpieczeństwo.

Co robić w domu? 

Pozostanie w domu nie oznacza, że musimy pozwalać na przyklejenie się dziecka do ekranu komórki czy telewizora. Istnieje wiele możliwości, by zaanimować mu czas, nawet w czterech ścianach, nie posiłkując się bajką, wyświetlaną na ekranie. Wystarczy sięgnąć po proste rozwiązania i doprawić je szczyptą kreatywności: wspólne gotowanie, rysowanie, zabawa w kalambury, tworzenie improwizowanych scenek, czytanie książek z podziałem na role, wymyślanie własnych historyjek, zagranie w gry planszowe – to tylko garść pomysłów, które na pewno spodobają się Twojemu dziecku. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx