Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Domy seniora – oto 5 najczęstrzych mitów na ich temat

Domy Seniora cieszą się coraz większą popularnością, świadomość społeczna zwiększa się, a mity o tych domach upadają. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal wiele osób wierzy w niesprawdzone informacje dotyczące takich miejsc. W tym tekście postaramy się obalić te mity, prezentując pięć najpopularniejszych.

Popularność domów seniora sugeruje fakt, że pod frazą „prywatne domy opieki Warszawa” możemy znaleźć coraz więcej placówek, cechujących się najlepszą opieką i infrastrukturą dla starszych osób. Jednak i te owiane są niekiedy złą sławą. Jakie są najpopularniejsze mity o domach seniora?

  1. Dom Seniora to zsyłka dla dziadków lub rodziców – Domy Seniora w żadnym wypadku nie są zsyłką czy pozbyciem się bliskiej osoby. To miejsce, które gwarantuje starszej osobie kontakt z ludźmi i dobrą opiekę.
  2. Domy Seniora nie zajmują się dobrze starszymi ludźmi, nie posiadają wykwalifikowanej opieki – to nieprawda. Domy Seniora w Polsce są coraz lepiej wyposażone i posiadają doświadczoną kadrę medyczną, która zapewnia najlepszą opiekę w każdej chwili.
  3. Domy Seniora oznaczają samotność – jest wręcz odwrotnie. Mieszkający samotnie seniorzy mają ograniczony kontakt z rodziną. Ta nie ma też czasu, żeby codziennie spotykać się z bliskim. W domach dla seniorów panuje rodzinna atmosfera, często zawierane są nowe przyjaźnie, a nawet… coś więcej.
  4. Dom Seniora to umieralnia – domy dla osób starszych nie są poczekalnią na śmierć, a fantastycznym etapem w życiu człowieka. Pozwalają cieszyć się życiem, rozwijać pasje i poznawać innych ludzi.
  5. Bliski w Domu Seniora to zsyłka ograniczająca kontakt z nim – nie jest prawdą, że rodzina nie może odwiedzać bliskiego w Domu Seniora. Jest to wręcz wskazane. Odwiedziny najbliższego w Domu Seniora przypominają przyjście do jego domu. Nie ma tu żadnej różnicy.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu Domów Seniora, wejdźcie na stronę internetową http://domseniora24.pl/. Znajdziecie tam wiele ważnych informacji na temat tych placówek.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx