Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Przyczyny niedrożności rur kanalizacyjnych

Przyczyny niedrożności rur kanalizacyjnych

Przyczyn niedrożności kanalizacji może być sporo. Jedne są mniej poważne, drugie bardziej. Niezależnie od tego, kluczowe znaczenie ma szybka reakcja, która może zapobiec pogłębieniu się awarii.

Powolny odpływ wody, cofanie się nieczystości, albo wymiana całej lub części instalacji kanalizacyjnej- takie mogą być skutki niedrożności rur, dlatego nie jest dobrze bagatelizować awarii i zwlekać z jej usunięciem. Istotne znaczenie ma znalezienie przyczyny niedrożności kanalizacji, bo dzięki temu będziemy w stanie poprawnie zareagować i doprowadzić instalację do dawnej sprawności, co niewątpliwie ułatwi nam i naszym bliskim życie. Powstaje zatem pytanie: jakie są przyczyny niedrożności kanalizacyjnej?

Kanalizacyjna awaria

W przypadku niedrożności kanalizacji nie mamy zbyt wielu możliwości, jeśli chodzi o identyfikację źródła problemu, ponieważ przyczyn nie jest szczególnie dużo. W pierwszej kolejności możemy wziąć pod uwagę, rzecz jasna, nieprawidłowe użytkowanie instalacji. Nieprawidłowe użytkowanie odpływów łazienkowych oraz kuchennych prowadzi najczęściej do niedrożności rur. Dzieje się tak wtedy, kiedy nie przywiązujemy szczególnej wagi do tego, co wprowadzane jest do odpływów. Zlewy kuchenne narażone są na kontakt z odpadami żywnościowymi, a stąd jest już prosta droga do zatkania kanalizacji. Zdarza się również, że do odpływu wrzucane są pozostałości po herbacie oraz kawie- to kolejny zły nawyk, który dobrze będzie porzucić. Zły wpływ na instalację kanalizacyjną mają także tłuszcze- na przykład olej z patelni, który prowadzi dość szybko do powstawania zatorów.
Jeśli chodzi o łazienkę, to nawet zbyt duża ilość papieru toaletowego może doprowadzić do zatkania rury. Poza tym, poważnym problemem są również włosy, które dość łatwo łączą się z tłustymi substancjami z kosmetyków. Wrzucane do toalety waciki, chusteczki, czy patyczki higieniczne także nie przyniosą nam niczego dobrego, ponieważ bardzo szybko zwiększają swoją objętość pęczniejąc.

Wadliwa kanalizacja

Zatkana kanalizacja nie zawsze jest jednak winą nieodpowiedzialnego jej użytkownika. Czasami zdarza się po prostu, że instalacja została wykonana wadliwie. Błędy w konstrukcji niestety się zdarzają- mogą polegać na zastosowaniu zbyt długiej lub zbyt wąskiej rury, albo złe jej nachylenie czy umiejscowienie.
W poważniejszych przypadkach najlepiej jest skorzystać z pomocy pogotowia kanalizacyjnego, które pomoże nam szybko zlokalizować źródło problemu i go rozwiązać.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx