Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

14 lipca 2024

Zwykłe-niezwykłe. Akcesoria biurowe do zadań specjalnych

W każdym biurze możemy znaleźć wiele różnego typu akcesoriów, które używamy nie tylko podczas pracy. Doskonale sprawdzają się również w innych sytuacjach, chociażby w domu. Które akcesoria biurowe warto posiadać, aby ułatwić sobie życie?

Niezawodny kalkulator 

Niegdyś kalkulator służył każdemu z nas, jednak szczególnie chętnie korzystali z niego księgowi oraz inne osoby, które bezpośrednio lub pośrednio zajmowały się finansami. Dziś bardzo często polegamy na obliczeniach profesjonalnych programów komputerowych, jednak stary, dobry kalkulator nie odszedł całkowicie w zapomnienie. Często bowiem sprawdzamy na nim poprawność obliczeń, a specjalistyczny kalkulator służy analitykom wykonującym zaawansowane rachunki. Tymczasem w domu możemy wykorzystać zwykły kalkulator Citizen, który pozwoli nam obliczyć na przykład poprawność zapisu na paragonach czy fakturach, lub podsumować miesięczne wydatki. 

Samoprzylepne karteczki 

Niemal w każdym domu znaleźć możemy plik karteczek samoprzylepnych, które niektórzy nazywają „niezapominajkami”. Nazwa wzięła się stąd, że służą one do zapisywania krótkich informacji, o których musimy pamiętać, bądź które chcemy przekazać naszym bliskim. Karteczki samoprzylepne można powiesić na lodówce czy ramie łazienkowego lustra. Świetnie sprawdzają się one szczególnie w przypadku wzrokowców. Niektórzy zaznaczają nimi także strony w książce, do których z czasem chcą powrócić. 

Uniwersalny długopis 

Dobrej jakości długopis powinniśmy mieć zawsze przy sobie. Warto zainwestować w ten produkt trochę więcej, ponieważ dzięki temu możemy kupić niezawodność – długopis nie będzie się rozlewał ani rozmazywał. 

Notes w formie kalendarza 

W każdym biurze możemy znaleźć notes w formie kalendarza, w którym zapisywane są spotkania czy innego rodzaju ważne wydarzenia. Wbrew pozorom notes to nie tylko przedmiot, który służy zorganizowaniu pracy. Przydaje się on na co dzień w każdej sytuacji. Dobrej jakości notes: 

  • nie zajmuje zbyt wiele miejsca, tak aby można go było łatwo przetransportować, 
  • posiada wyrywane karteczki, 
  • posiada miejsce na długopis lub pióro – dzięki temu zawsze będziemy mieli w nim czym pisać. 

Prywatny notes bardzo pomaga nam usystematyzować informacje, a tym samym lepiej zorganizować sobie codzienne życie.  

Jak widać, niezależnie czy jest to kalkulator, kalendarz, notes czy długopis wszystkie te przedmioty mają jedną cechę wspólną – pomagają nam uporządkować codzienne sprawy i służą przy każdej okazji, dlatego warto jest się w nie zaopatrzyć.  

fot: pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ołówek
2 lat temu

Temperówkom mówimy nie!

1
0
Dodaj komentarzx