Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Czym charakteryzują się zamki w drzwiach antywłamaniowych?

Dobre drzwi antywłamaniowe przede wszystkim gwarantują bezpieczeństwo. Zanim jednak trafią do sprzedaży, muszą przejść szereg testów, m.in. z użyciem metod oraz narzędzi używanych przez profesjonalnych włamywaczy. Tym samym otrzymują odpowiedni certyfikat oraz oznaczenie klasy: drzwi standardowe mają klasę 1, natomiast drzwi antywłamaniowe mają klasę 4. Takie drzwi posiadają co najmniej trzy zawiasy, rygle, bolce antywyważeniowe oraz, najważniejsze, tj. atestowany zamek bądź zamki antywłamaniowe.

Gdzie warto zamontować drzwi i zamki antywłamaniowe?

Drzwi antywłamaniowe najlepiej sprawdzą się w domach jednorodzinnych, z dala od głównej zabudowy oraz wszędzie tam, gdzie istnieje podwyższone ryzyko włamań, a okolica nie jest bezpieczna. Stosowane są one także w biurach i siedzibach, w których trzeba zabezpieczyć cenne dane oraz mienie w jak najskuteczniejszy sposób.

Zamki antywłamaniowe – nowy standard zamków do drzwi

Zamki antywłamaniowe mają wysoce zaawansowane systemy zabezpieczeń, co ma nas uchronić m.in. przed włamaniem oraz wyważeniem drzwi. Zamek centralny zazwyczaj wyposażony jest w rygle oraz bolce antywyważeniowe, a oprócz tego drzwi często wyposażone są także w dodatkowe zamki antywłamaniowe. Te z kolei znacznie podnoszą poziom bezpieczeństwa. Dla jeszcze większej ochrony można rozważyć zamontowanie w drzwiach antywłamaniowych ryglowania w pionie lub poziomie, chociaż montaż i wymiana zamków na modele antywłamaniowe może być wykonana przez profesjonalnego ślusarza praktycznie w każdego typu drzwiach, również tych najniższej klasy. Pamiętajmy, że każdy porządny zamek antywłamaniowy powinien być wyposażony także w specjalną, antywłamaniową wkładkę. Co więcej, w samych drzwiach powinny znajdować się również pręty obrotowe oraz blachy sprężynujące. Jednymi z najlepszych zamków antywłamaniowych, dostępnych na krajowym rynku, są zamki Gerda, które spełniają wszystkie wymogi i gwarantują wysokie bezpieczeństwo oraz wygodę w codziennym użytkowaniu.

Łatwy montaż i wymiana zamków dzięki pomocy Pogotowia zamkowego

Jeżeli jesteśmy zainteresowani zakupem konkretnego modelu drzwi antywłamaniowych albo interesują nas nowe zamki do drzwi zewnętrznych, skorzystajmy z pomocy fachowców z Pogotowia zamkowego. Liczba dostępnych modeli, a także rozwiązań jest naprawdę duża. Technicy bez problemu ocenią, co będzie w tym wypadku najlepsze dla nas. Warto skorzystać z fachowej pomocy, tym bardziej, że zamki antywłamaniowe mają bardziej skomplikowany mechanizm od zamków tradycyjnych i ich montażem powinien zająć się wyłącznie ślusarz z odpowiednią wiedzą oraz niezbędnymi narzędziami. Usługi ślusarskie będą najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcemy wymienić zamki do drzwi. Pogotowie ślusarskie działa przez siedem dni w tygodniu, niezależnie od pory dnia, więc specjaliści dostosują swoje działania do naszych możliwości czasowych. Korzystając z usług ślusarskich tak renomowanej firmy, możemy być pewni, że zostaną one wykonane szybko i skutecznie, a także nie obciążą zbytnio naszego portfela.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx