Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

3 sierpnia 2021

Wybielanie odbytu – po co to robić?

Zrodzona w środowisku pornograficznym, jako powszechna interwencja estetyczna stała się teraz ogromnie popularna. Wielu zwykłych ludzi, zarówno mężczyzn, jak i kobiet decyduje się poddać tego typu kuracji. W tym artykule zobaczymy szczegółowo, co to jest, jak jest przeprowadzane i jakie są możliwe zagrożenia.

Wybielanie odbytu a względy estetyczne

Wybielanie odbytu (https://estetico.pl/wybielanie-odbytu) wykonuje się go głównie ze względów estetycznych. Z biegiem czasu, ale także w związku z wahaniami hormonalnymi, goleniem, ocieraniem z powodu ciasnej odzieży lub ciąży ściany odbytu mają tendencję do przybierania ciemniejszego koloru. Wielu mężczyzn i kobiet decyduje się przez to na wybielanie. Zyskało ono pewną popularność w Kolumbii, Wenezueli i Miami. Można je wykonać różnymi metodami.

Wybielanie odbytu kremowe

Zabieg ten można przeprowadzić za pomocą specjalnego kremu z funkcją wybielania. W takim przypadku nie jest konieczne kontaktowanie się ze specjalistą, produkt może być bezpiecznie stosowany w domu. Musimy jednak bardzo uważać przy wyborze odpowiedniego kremu: niektóre z tych produktów zawierają substancje szkodliwe dla organizmu, takie jak hydrochinon i rtęć, które mogą  mieć poważne skutki uboczne.

Wybielanie laserowe

Musi być koniecznie przeprowadzone przez specjalistę. Lekarz najpierw przeprowadza badanie skóry, a następnie przystępuje do zabiegu, który uważa za najbardziej odpowiedni. Laser oddziałuje z pigmentem, który się utlenia i zmniejsza  się jego stężenie w okolicy, co powoduje jej wybielenie. Procedura ta jest bardziej skuteczna niż kremy i czas rekonwalescencji jest krótki, co ograniczania dyskomfort pacjenta.

Ryzyko wybielania

Eksperci odradzają stosowanie produktów zawierających hydrochinon (substancja zakazana), retinoidy, kwas azelainowy. Te substancje, choć skuteczne, w dłuższej perspektywie mogą powodować okcyronizę: ciemne i niebieskawe zabarwienie leczonego obszaru. Innym czynnikiem ryzyka jest niewystarczające zachowanie higieny podczas zabiegu, wtedy klienci są narażeni na infekcje bakteryjne  i wirusowe, takie jak opryszczka. Jeśli chodzi o laser, to prawidłowo stosowany nie wywołuje skutków ubocznych, ale jeśli znajduje się  w rękach niedoświadczonych lub niewykwalifikowanych osób, może spowodować oparzenia, przebarwienia skóry lub infekcje.

Ponadto, jak podkreślają eksperci, zawsze istnieje możliwość reakcji alergicznej na składniki obecne w kremie. Aby uniknąć skutków ubocznych (nawet bardzo poważnych), ważne jest, aby czytać skład produktów. Innym ważnym zaleceniem jest uważne przeczytanie instrukcji i trzymanie się jej. Nigdy nie należy postępować wg własnego  uznania! W rzeczywistości są ludzie, którzy używają więcej produktów na raz w nadziei na uzyskanie lepszych wyników i w krótszym czasie: ale nic nie może być bardziej błędne. W ten sposób zwiększa się tylko ryzyko podrażnienia skóry.

Naturalne środki a wybielanie odbytu

Istnieje kilka naturalnych składników o właściwościach wybielających, wśród nich znajdziemy sok z cytryny, witaminę B3, ekstrakt z winogron, Emblica officinalis w proszku, kwas mlekowy i kwas glikolowy.

Przydatne wskazówki

Przed wykonaniem jakiegokolwiek rodzaju wybielania wskazane jest, skontaktowanie się z lekarzem. Doktor powinien ocenić stan zdrowia tkanek zewnętrznych i wewnętrznych okolicy anusa. Tylko w przypadku braku jakichkolwiek podrażnień i chorób tego miejsca można bezpiecznie zastosować zabieg. Podobnie jak w przypadku innych metod stosowanych na obszary i intymne, zawsze dobrze jest polegać na konsultacji lekarza przed przeprowadzeniem tam jakiejkolwiek terapii domowej. 

Większość lekarzy mocno odradza stosowanie Hydrochinonu, wysoce niebezpiecznej substancji, ponieważ jest ona rakotwórcza i drażniąca dla skóry. Z tego właśnie  powodu jej używanie  jest zabronione we Francji i Wielkiej Brytanii. Wybielanie odbytu można uznać za bezpieczną praktykę tylko wtedy, gdy używasz odpowiedniego produktu, który powinien być całkowicie naturalny i specjalnie opracowany do celu wybielania.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x