Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

10 czerwca 2023

Jak radzić sobie z infekcjami pęcherza?

Pęcherz to jedna z bardziej wrażliwych części układu moczowego, do którego zaliczamy także nerki, moczowody i cewkę moczową. System ten, pozwala usuwać z organizmu na zewnątrz toksyny substancje szkodliwe, które powstają podczas przemiany materii. U osoby zdrowej w drogach moczowych nie występują bakterie. Naturalne, precyzyjne mechanizmy obronne chronią przed wnikaniem drobnoustrojów przez cewkę moczową do wyżej położonych części układu moczowego. W pewnych, niekorzystnych warunkach może jednak dojść do zakażenia cewki moczowej, a stamtąd do pęcherza moczowego.

Leczenie infekcji pęcherza moczowego

Wtargnięcie chorobotwórczych drobnoustrojów do cewki moczowej, a następnie do pęcherza moczowego powoduje nieprzyjemne dolegliwości, infekcje i stany zapalne całego układu moczowego. Leczenie infekcji pęcherza moczowego domowymi sposobami polega przede wszystkim budzenie organizmu do zwiększenia ilości wydalanego moczu. Dzięki temu bakterie są wypłukiwane z dróg moczowych. Niezbędne jest przy tym picie dużej ilości płynów oraz zażywanie leków o działaniu moczopędnym.

Jak rozpoznać objawy i kiedy zastosować leczenie infekcji pęcherza moczowego?

Zapalenie układu moczowego daje charakterystyczne symptomy, które łatwo rozpoznać i przebiegają podobnie niemal u każdej zainfekowanej osoby. Są to najczęściej: pieczenie cewki moczowej i okolic intymnych podczas oddawania moczu, częste parcie na mocz, a jednocześnie mała ilość oddawanego moczu, tzw. skąpomocz. U kobiet dodatkowo może pojawić się ból w dolnej części podbrzusza. Kiedy mocz staje się mętny i nabiera mocnego, nieprzyjemnego zapachu zapalenie rozwija się i trzeba szybko wprowadzić leczenie infekcji pęcherza moczowego. Czasami zdarza się, że obecne są tylko niektóre z powyższych objawów lub są one słabo zaznaczone. W każdym przypadku warto sięgnąć po Urosept Herbapol Poznań. Leki OTC na pęcherz i układ moczowy, które są dostępne w sklepach zielarskich i każdej aptece bez recepty.

Leki OTC na pęcherz warto mieć zawsze pod ręką

Znany i ceniony od lat Urosept zawiera składniki ziołowe i mineralne wspierające oczyszczanie układu moczowego. Działanie moczopędne wykazują: wyciąg z korzenia pietruszki, wyciąg z liści brzozy, naowocnia fasoli, wyciąg z liści borówki brusznicy i wyciąg z ziela rumianku. Dodatkowo korzeń pietruszki i ziele rumianku działają odkażająco i rozkurczowo na mięśnie gładkie dróg moczowych. Pełen skład i dawkowanie Urospetu znajdziemy na ulotce dołączonej do preparatu.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx