Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Wsparcie żywienia bydła – na czym polega taki proces?

Celem dzisiejszej hodowli bydła jest przede wszystkim wysoka wydajność w produkcji mleka. Nie da się ukryć, że utrzymanie wysokiej wydajności równa się zyski ze sprzedaży mleka. Im więcej mleka sprzedaje hodowca bydła, tym większe zyski osiąga. Na opłacalność produkcji wpływ ma także wysoka zdrowotność oraz długowieczność. Wysoka zdrowotność to ograniczenie kosztów leczenia, wizyt weterynarza, oraz środków finansowych przeznaczonych na drogie leki. Długowieczność jest związana z przygotowaniem młodego zwierzęcia do laktacji, które rozkładają się na 3-6 laktacji, a nie na 2. Jakimi środkami można uzyskać wsparcie żywienia bydła? Na czym polega ten proces?

Odżywki dla bydła od firmy FARMWET z Wrześni

Firma FARMWET z Wrześni zajmuje się produkcją i dystrybucją dodatków żywieniowych, które w znaczący sposób podnoszą wydajność i zdrowotność zwierząt. Polecane są odżywki dla bydła takie jak kompleksowy promotor produkcyjności na bazie ekstraktów z ziół o nazwie Vilocym F, który jest dedykowany dla bydła mlecznego i mięsnego. Począwszy od cieląt i jałówek, gdzie w dawce 50 g pozwala na zwiększenie dziennych przyrostów masy ciała poprzez poprawę apetytu, strawności i wykorzystania paszy. Dzięki wsparciu żywienia bydła cielęta rosną szybciej i są zdrowsze i silniejsze, a występowanie biegunek jest ograniczone do minimum.

Jak dawkować odżywki dla bydła?

Krowy w pierwszej grupie po wycieleniu powinny otrzymywać dawkę 250 g/sztukę dziennie, aby zapewnić maksymalny apetyt i odpowiedni status immunologiczny. Zazwyczaj w tej grupie, przy nieoptymalnym żywieniu dochodzi z powodu niskiej żerności do zaburzeń bilansu pomiędzy energią pobraną w dawce a energią wydzielaną z mlekiem. Opierając się na wieloletnim doświadczeniu oraz wiedzy w kategorii odżywki dla bydła i pasz dla zwierząt hodowlanych, wyspecjalizowane firmy oferują kompleksowe programy żywnościowe, w których nowoczesne osiągnięcia technologii łączą się z tradycją.

Holistyczne mieszanki paszowe dla bydła drogą do sukcesu

Holistyczne mieszanki paszowe dla bydła to najlepsza droga do sukcesu. Dzięki nim jest możliwość w kompleksowy sposób zadbać o zwierzęta hodowlane oraz poprawić ich produktywność. Dzięki zaawansowanym preparatom zwierzęta otrzymują niezbędne składniki odżywcze, a dodatkowo zmniejsza się ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków zwiększonej produktywności. Warto wspomnieć, że specjalistyczne produkty bazują na naturalnych składnikach, takich jak zioła oraz ekstrakty roślinne.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx