Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

14 lipca 2024

Zepsuty laptop? Samodzielnie zaopatrz się w odpowiednie części zamienne!

Jesteś jedną z osób, której laptop odmówił posłuszeństwa? Może doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, co się w nim zniszczyło? Nawet jeśli nie, to możesz znaleźć o wiele łatwiejszy sposób na naprawę swojego sprzętu, niż skorzystanie z usług serwisu.

Zepsuty laptop – napraw go sam!

Są sytuacje, w których użytkownik wie, co zniszczyło się w laptopie. Jeśli na przykład urządzenie działa wyłącznie na ładowarce, to najczęściej problemem jest zniszczona bateria. Wtedy nie musisz oddawać swojego sprzętu do serwisu i płacić za znalezienie problemu, dokładną diagnostykę, wymianę baterii oraz marżę za część zamienną. Najlepszym sposobem będzie zdecydowanie się na zakup tego elementu. Baterie do laptopów i inne elementy warto kupować w specjalistycznych sklepach, z produktami wysokiej jakości. Jeśli chcesz rozejrzeć się za częściami zamiennymi, to koniecznie sprawdź stronę gsmok.pl i zamów wszystko, czego tylko potrzebujesz.

Kiedy nie wiesz, co jest zniszczone

Laptop nie działa, nie wiesz co jest z nim nie tak. Chcesz, aby Twój sprzęt był całkowicie sprawny, ale jednocześnie nie chcesz wydawać dużych pieniędzy na naprawę. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Nie rozkręcaj urządzenia samodzielnie, jeśli nie masz pewności, że samodzielnie je skręcisz. Oddaj sprzęt do serwisu, jednak umów się jedynie na diagnostykę i wycenę. Wtedy pracownicy serwisu dokładnie zbadają Twoje urządzenie i stwierdzą co w nim nie działa. Może okazać się, iż potrzebna jest wymiana zniszczonych, przepalonych lub zwyczajnie zużytych części. Wtedy poproś o wycenę wymiany, ale jednocześnie zapytaj dokładnie, jakie nowe części są potrzebne. Po tym sprawdź części zamienne do laptopów w dobrym sklepie i zobacz, jaki jest ich koszt. Zapewne będzie on o wiele niższy niż wycena wykonana przez serwis. Na nią składać będzie się nie tylko koszt usługi wymiany, ale będzie to również marża na częściach zamiennych. Dlatego też w takiej sytuacji należy zapytać serwisantów, jaki będzie koszt naprawy w sytuacji, gdy dostarczy się odpowiednie części zamienne. W takiej sytuacji cena całej usługi będzie o wiele tańsza, niż naprawa laptopa z wykorzystaniem części wymiennych ze sklepu.

Czy warto wymieniać części w laptopie?

Jeśli Twój sprzęt się zepsuł, to rozważ wymianę zniszczonych części. Najczęściej diagnostyka pokazuje, że wystarczy zmienić chłodzenie do laptopów, matrycę, zawiasy czy inne części, aby laptop dalej służył doskonale do celów zawodowych czy rozrywki. Jeśli jednak chcesz kupić nowy komputer, a sprzedać stary, który jest zepsuty, to korzystniejsza będzie naprawa przed wystawieniem laptopa na sprzedaż. Wiele osób sprzedaje laptopy bez świadomości tego, że wymiana jednego elementu znacznie zwiększy jego wartość. Zawsze warto sprawdzić, czy laptop można łatwo naprawić.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx