Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

14 lipca 2024

Czym kierować się podczas wyboru oprawek okularów?

Oferta oprawek w salonie optycznym jest niezwykle szeroka, dlatego warto poznać kilka zasad wyboru i kierować się nimi przy zakupie pary okularów, w których będziemy się czuć świetnie. Unikniemy zamówienia przymierzania wielu fasonów, jeżeli skupimy się na kolorze oprawki.

Plastikowe oprawki damskie – czy wybierać kolor do oczu? 

Odpowiedź na pytanie brzmi – oczywiście, że tak! Plastikowe oprawki damskie powinny współgrać nie tylko z kolorem oczu, ale również z odcieniem karnacji, a także z kolorem włosów. Kolor włosów może być kluczowy. Jeżeli kobieta przefarbuje fryzurę na inny kolor, powinna się liczyć z tym, że czeka ją zmiana oprawek okularów. 

Warto trzymać się zasady, że kolor nie powinien gasić urody, tylko ją podkreślać i dodawać wdzięku. Blondynki o zielonych oczach, z delikatną karnacją świetnie wyglądają w odcieniach zgaszonego fioletu i bakłażana. Szatynki zwracają uwagę w czerwonych oprawkach, a dziewczyny w kasztanowych włosach wyeksponują urodę zielonymi i pomarańczowymi oprawkami. 

Plastikowe oprawki męskie i damskie dobrane do temperamentu

Drugim, niemniej ważnym kryterium wyboru oprawek do okularów jest ich kształt, grubość oprawy, a także charakter. Warto kierować się w tym przypadku własnym gustem i wybrać model zgodnie z temperamentem. Modny mężczyzna sięgnie po nowoczesne oprawki z najnowszej kolekcji. Osoba, która lubi skupiać uwagę na sobie, świetnie się czuje w krzykliwych kolorach i ekstrawaganckich wzorach i rzeczywiście dobrze w nich wygląda.

Do bardziej stonowanego temperamentu pasują kolory zgaszone, łagodne zestawienia barw, a także delikatne ozdoby i ornamenty. Nie znaczy to, że mniej atrakcyjne czy niemodne. Po prostu znacznie bardziej subtelnie współgrające z urodą. Tak więc podsumowując, dobrze dobrane oprawki okularów nie powinny dominować w wyglądzie twarzy. Wystarczy, że podkreślą urodę bez zakrywania prawdziwej osobowości użytkownika.

Eleganckie oprawki do okularów ze stopów metali

W przypadku eleganckich oprawek do okularów zwracamy uwagę na kolor stopu, na błysk/mat oraz na detale wykończenia. Niezwykle ważne są uszka, ich grubość, kształt i każdy element dekoracyjny. Nawet najdrobniejszy nit ma duże znaczenie. Oprawki metalowe warto konsultować z optykiem pod kątem dopasowania soczewek. Niektóre z nich wymagają szlifowania i cieniowania kształtu. Wiedzą o tym osoby z dużymi wadami wzroku. Lekkie, eleganckie oprawki do okularów są świetnym wyborem przy soczewkach niskiej mocy.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx