Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

14 lipca 2024

Kosmetyka samochodowa – dowiedz się jak duże znaczenie ma dobór odpowiedniej szmatki z mikrofibry

Szmatki z mikrofibry doskonale sprawdzają się w kosmetyce samochodowej. Idealne do czyszczenia powierzchni wewnątrz auta, szyb, jak też do polerowania karoserii. Dobrze dobrana szmatka doczyści zabrudzenia i nie pozostawi na samochodzie smug ani zarysowań. Na co warto zwrócić uwagę kupując mikrofibry do czyszczenia auta?

Po pierwsze – gramatura ma znaczenie

Mogłoby się wydawać, że wybór szmatki do czyszczenia samochodu nie ma tak właściwie większego znaczenia. Jednak w rzeczywistości to właśnie odpowiednio dobrana szmatka pozwoli nienagannie wyczyścić i wypolerować karoserię, nie zostawiając przy tym smug. Jaka powinna być mikrofibra do samochodu? Kupując szmatkę z mikrofibry zwróćmy uwagę na jej gramaturę. Inna sprawdzi się w polerowaniu karoserii, a inna dobra będzie do szyb. Te grubsze ściereczki z mikrofibry świetnie sprawdzą się w docieraniu wosków, osuszaniu lakieru, albo w dotarciu pasty polerskiej na karoserii. Z kolei cienka mikrofibra będzie idealna do czyszczenia skórzanej tapicerki, wszystkich plastików wewnątrz samochodu, albo do czyszczenia szyb. Wybierając więc mikrofibrę zwracajmy uwagę na to, do czego jest nam ona potrzebna. Można wtedy dobrać odpowiednią gramaturę tkaniny.

Jaki splot powinna mieć mikrofibra?

Mamy na rynku dostępne mikrofibry o różnych splotach. Te najpopularniejsze to mikrofibry gładkie, z włosiem zawiniętym i mikrofibry z pionowym włosiem. Jeżeli szukasz ścierki z mikrofibry, która najlepsza będzie do dotarcia wosku lub pasty polerskiej, to najlepiej wybierz ściereczkę o długim i pionowym włosiu. Do docierania szyb idealne będą te całkowicie gładkie mikrofibry. Z kolei ściereczki o splocie zawiniętym idealnie sprawdzą się w polerowaniu smug na karoserii. Szeroki wybór ściereczek z mikrofibry o różnym splocie znajdziesz w sklepie Szmatkowo.pl. Warto tam zajrzeć kompletując niezbędnie przybory do czyszczenia samochodu.

Sprawdź obszycie!

Może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale obszycie szmatki ma również olbrzymie znaczenie. Jeżeli bowiem użyjemy do polerowania samochodu mikrofibry z twardym obszyciem, możemy porysować karoserię samochodu. Warto więc przy zakupie zwrócić uwagę na to jak wykończona jest ściereczka. Najczęściej spotykane są mikrofibry z obszyciem mikrofibrowym, satynowym i obszyte nicią. Oczywiście możemy również kupić ściereczki bez żadnego obszycia. Takie świetnie sprawdzą się właśnie przy polerowaniu auta z zewnątrz.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx