Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 lipca 2024

Dziwnów – nocleg, atrakcje, kąpieliska. Zaplanuj urlop nad polskim morzem!

Noclegi Dziwnów – widok na pobliskie jezioro

Polskie wybrzeże to nie tylko zatłoczone Władysławowo, imprezowe Mielno i drogie Trójmiasto. Planując urlop, warto zwrócić uwagę na mniejsze, ale równe urokliwe miejscowości. Jedną z nich jest Dziwnów. Miasto to leży na Pobrzeżu Szczecińskim, przy ujściu cieśniny Dziwny do morza. Podpowiemy Ci, na jakie atrakcje można tu liczyć i gdzie wynająć nocleg. Dziwnów czeka na Twój przyjazd!

Dziwnów ma dostęp do Morza Bałtyckiego i Zalewu Kamieńskiego. Oba te akweny łączy rzeka Dziwna. Takie ukształtowanie terenu jest nie tylko gwarancją pięknych widoków, lecz także powodem, dla którego rozwinęła się tu infrastruktura turystyczna. W Dziwnowie coś dla siebie znajdą miłośnicy plażowania, kąpieli, uprawiania sportów wodnych i wędkowania. Nie brakuje tu też miejsc na długi spacer. Jeśli planujesz noclegi nad morzem, sprawdź, dlaczego Twój wybór powinien paść właśnie na Dziwnów. Apartamenty o wysokim standardzie pozwolą Ci się oddać zasłużonemu wypoczynkowi. Co więcej, w dobie pandemii koronawirusa spełniają one rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa sanitarnego.

Apartamenty Dziwnów – urokliwa plaża i kąpielisko

Jeśli masz nocleg nad morzem, zapewne pierwsze swe kroki skierujesz ku wybrzeżu. Dziwnów nie zawiedzie Cię pod tym względem – jego największą atrakcją jest bez wątpienia czysta, szeroka plaża. Od miasta oddzielają ją wydmy (wzdłuż których biegnie promenada spacerowa) i las. Latem pojawiają się tu dodatkowe atrakcje dla najmłodszych, takie jak dmuchane konstrukcje do skakania czy wodne zjeżdżalnie.

W zachodniej części plaży, przy ujściu Dziwny, znajdują się natomiast falochrony. Tutejsze kąpielisko spełnia rygorystyczne normy czystości i bezpieczeństwa, dzięki czemu otrzymało certyfikat Błękitna Flaga. To ważne wyróżnienie, które pozwala nacieszyć się urokami kąpieli w komfortowych warunkach.

Noclegi Dziwnów – port, most zwodzony i inne atrakcje

Wielu turystów przyciąga również most zwodzony, zbudowany w latach 50. XX wieku. To jeden z nielicznych tego typu obiektów w Europie i z tego względu wielu turystów decyduje się wynająć apartament w Dziwnowie choćby na jeden dzień. Charakterystyczną stalową, pomalowaną na czerwono bryłę mostu da się dostrzec już z daleka. W sezonie letnim jest on otwierany w każdą pełną godzinę parzystą – warto pojawić się tu właśnie wtedy, by zobaczyć to na własne oczy.

Jaką jeszcze atrakcją może się pochwalić Dziwnów? Port – to na pewno jeden z bardziej rozpoznawalnych punktów tego miasteczka. W marinie cumuje około dwudziestu jachtów, a latem ruszają stąd turystyczne rejsy po Morzu Bałtyckim i Zalewie Kamieńskim. Pozwolą Ci one urozmaicić swój wyjazd i zobaczyć wybrzeże od strony wody. Na miłośników sportu czeka natomiast Aleja Gwiazd Sportu. Można tu zobaczyć postumenty z replikami medali znanych sportowców.

Dziwnów – apartament nad morzem, czyli gdzie szukać noclegu?

Szukasz noclegu nad morzem? Dziwnów z pewnością może się pochwalić szeroką bazą noclegową! Poza hotelami, tanimi pensjonatami i kwaterami prywatnymi coraz większą popularność zyskują też apartamenty na wynajem. Wiele z nich jest zlokalizowanych niemal nad samym morzem. Zapewniają one wysoki stopień prywatności i pełną swobodę – spodobają się zarówno rodzinie z małymi dziećmi, jak i grupie znajomych. Zobacz apartamenty Dziwnów z oferty Sun & Snow i zabukuj nocleg nad morzem!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx