Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Jak zaprojektować i zrobić własnoręcznie odblaski dla dzieci? 4 proste sposoby

Bezpieczeństwo Twojego dziecka zawsze powinno być najważniejsze. Dlatego tak ważne jest to, aby szczególnie w okresie jesienno-zimowym nosiło ono odblaski. Dzięki temu, że kierowcy będą z daleka widzieli, że dziecko idzie poboczem, uniknie ono zagrożenia z ich strony. Nie wiesz, jak zrobić odblask? Zaangażuj dziecko do wspólnej zabawy i razem zróbcie przepiękne i tak potrzebne odblaski.

Jak zrobić odblask do szkoły?

Zawsze zadbaj o to, aby dziecko miało odblask przyczepiony do tornistra i kurtki, dzięki temu będzie bezpieczne w drodze do i ze szkoły. Jeśli nie masz gotowego produktu, to zajmijcie się wspólnie przygotowaniem takiego odblasku. Będziecie potrzebowali przede wszystkim materiału, który jest wodoodporny, aby nie zamókł podczas opadów śniegu czy deszczu.

Do wykonania odblasku będziecie potrzebować:

  • taśmę odblaskową – często można ją kupować na metry, a jej cena to zaledwie ok. 2 zł za metr,
  • regulator – jak najbardziej może być plastikowy, tutaj cena sięga często poniżej 1 zł za sztukę,
  • rzep samoprzylepną – dzięki temu nie trzeba będzie przyszywać rzepę, a jedynie szybko ją przykleić,
  • nożyczki,
  • nitkę i igłę.

Kiedy już zgromadzicie wszystkie elementy, to możecie przejść do działania. Oto kilka prostych kroków, które pomogą w zrobieniu odblasku:

  1. Przyszyj jeden koniec taśmy do regulatora.
  2. Dokonajcie pomiarów, aby odpowiednio dopasować długość taśmy.
  3. Zawleczcie drugi koniec odblasku przez regulator, aby upewnić się, jaka długość taśmy będzie odpowiednia.
  4. Naklejcie rzepę na taśmę, żeby dodatkowo zabezpieczyć odblask przed spadnięciem.

Jak nosić odblask? Najlepiej, aby dziecko miało założoną taśmę na przedramieniu lub ewentualnie na udzie. Koniecznie należy dopasować wymiary tak, żeby odblask idealnie pasował i nie był zbyt ciasny.

Jak zrobić odblask z papieru?

Kiedy na dworze jest sucho, to możecie postawić nawet na odblask wykonany z papieru. Często nie zdajecie sobie sprawy z tego, że macie w domu przybory, które doskonale sprawdzają się do wykonania odblasków.

Papierowe odblaski jak zrobić? Oto nasze propozycje:

Odblaski z papieru kolorowego

Do przygotowania takiego odblasku będziecie potrzebowali samoprzylepny papier kolorowy z fluorescencyjne kartkami oraz nożyczki. Wytniecie odblaski w jakimś ciekawym kształcie, np. samochodu, domku i przyklejcie na bluzkę dziecka.

Odblaski z cekinów

Nie wiesz, jak zrobić odblaski z cekinów? Najpierw wytnijcie jakiś kształt z papieru technicznego, a później poprzyklejajcie na klej lub plastelinę cekiny, aby go pięknie przyozdobić.

Tanie odblaski dla dzieci jak zrobić?

Jeśli nie masz czasu i nie wiesz za bardzo jak samemu zrobić odblask dla swojego dziecka czy też dla innych osób, to istnieje też wiele dróg na skróty. Jednym z nich jest zakupienie taśmy odblaskowej. Dostępne są one w różnych kolorach, a do tego sprzedawane są na metry bieżące. Zatem za jednym zakupem zyskasz możliwość ochrony wszystkich członków swojej rodziny. Wystarczy zatem, że utniesz odpowiedni kawałek taśmy i przyszyjesz go do kurtki, czapki, szalika, tornistra czy bluzki dziecka. Możesz to zrobić ręcznie lub przy pomocy maszyny – czynność ta zajmie Ci dosłownie 5 minut, a za to może uchronić Twoje dziecko przed niebezpieczeństwem.

Teraz już wiesz, jak zrobić odblask w domu. Jednak pamiętaj, że często takie ręcznie robione odblaski cechują się mniejszą skutecznością, przez co znacznie rozsądniejsze będzie dodatkowe zabezpieczenie dziecka i zakupienie też profesjonalnie wykonanych odblasków.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx