Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

14 lipca 2024

Nowoczesne hale magazynowe

Nowoczesne hale magazynowe dostepne na rynku. Jaką wybrać? Do wyboru są różne rozwiązania. Zamiast standardowej hali murowanej warto wziąć pod uwagę hale stalowe, które doskonale pełnią funkcję magazynu.

Magazyny to obiekty, jak sama nazwa mówi, w których „coś” jest przechowywane. Określenie „coś” może oznaczać dosłownie wszystko. Jednak mówiąc o takich obiektach jak hale magazynowe mamy na myśli często przechowywanie surowców, półproduktów i produktów gotowych, jak też maszyn i narzędzi niezbędnych do ich wytworzenia. Magazyny to szerokie pojęcie, które może oznaczać zarówno obiekty zamknięte, półotwarte oraz otwarte. Przemysłowe hale magazynowe to zdecydowanie magazyny zamknięte. Czym się charakteryzują i z czego mogą być zbudowane? Wszystko zależy od naszych potrzeb, oczekiwań i budżetu. W zakresie budowy obiektów magazynowych dużą popularnością cieszą się magazynowe hale stalowe oraz namioty magazynowe.

STALOWE HALE MAGAZYNOWE

Hale magazynowe stalowe to obiekty budowane w oparciu o solidną stalową konstrukcję. Z powodzeniem mogą być eksploatowane przez długie lata przez wszystkie pory roku. Dzięki zastosowanym materiałom i rozwiązaniom zabezpieczającym są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Obudowa ścian i dachu z płyt warstwowych pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności wewnątrz obiektu, dzięki czemu możemy zapewnić optymalny komfort cieplny pracującym tam ludziom.

Magazyny stalowe dostosowywane są do potrzeb firmy i oczekiwań inwestora pod względem gabarytów jak i wykończenia i wyposażenia. Wachlarz możliwości jest bardzo duży. Począwszy od szerokości, długości i wysokości, poprzez liczbę naw i dodatkowych pomieszczeń, pięter i antresoli, aż po bramy, okna, świetliki dachowe i przede wszystkim materiały jakimi pokryte są ściany i dach.

NAMIOTOWE HALE MAGAZYNOWE

Drugą możliwością, jeśli chodzi o obiekty magazynowe, są nowoczesne hale magazynowe namiotowe. Te również dostosowuje się indywidualnie pod każdą działalność.

W przypadku hal namiotowych mamy jeszcze opcję wybrania hali namiotowej tymczasowej – jeśli np. potrzebujemy halę tyko na jakiś czas albo sezonowo, lub co więcej chcemy ją co sezon demontować lub relokować. Dużą zaletą hal tymczasowych jest ich stosunkowo lekka aluminiowa konstrukcja i w większości przypadków brak konieczności wylewania fundamentów.

Namioty magazynowe mogą również spełniać funkcję solidnego obiektu na stałe. Są wówczas oparte o konstrukcję nośną wykonaną z wysokiej jakości stali. Ich ściany można obudować płytami warstwowymi, dzięki czemu zapewnimy dobrą izolację cieplną i akustyczną w obiekcie. Dach hali namiotowej pokryty jest plandeką PCV.

Rozwiązaniem godnym uwagi jest dach termiczny – czyli wykonany w dwóch warstw plandeki, pomiędzy które wtłaczane jest podgrzane powietrze. Pozwala to na zapewnienie doskonałych warunków cieplnych wewnątrz magazynu o każdej porze roku.

PRODUCENT HAL MAGAZYNOWYCH – FIRMA STICK HALE

Firma Stick Hale jest producentem hal magazynowych z wieloletnim doświadczeniem. Zajmuje się projektowaniem i wykonaniem zarówno hal stalowych jak i namiotowych. Zapewnia kompleksową realizację inwestycji. Ma na swoim koncie setki zrealizowanych obiektów na terenie Polski a także poza nią. Zachęcamy do wypełnienia formularza dostępnego na stronie producenta www.stick-hale.pl, na podstawie którego zostanie przygotowana darmowa wycena budowy obiektu o wybranych parametrach.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx