Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Narożne kanapy – do nowoczesnych i klasycznych wnętrz

Kanapy narożnikowe to jeden z najbardziej wygodnych i uniwersalnych rozwiązań nie tylko do salonów, ale również kawalerek czy pokojów młodzieżowych. Różnorodny wybór pod względem fasonów, wielkości i kolorów sprawia, że dopasuje się je w każde zarówno klasyczne, jak i nowoczesne wnętrze. Dlaczego jeszcze warto wybrać je do swojego mieszkania?

Funkcjonalne, wygodne i piękne

Nowoczesne trendy w aranżacji wnętrz skupiają się przede wszystkim na wygodzie i funkcjonalności połączonej z wyszukaną elegancją. I takie są właśnie kanapy narożne. Można dopasować je do każdego wnętrza zarówno nowoczesnego, jak i klasycznego. Dostępne w różnorodnych fasonach i wykonane z wysokiej jakości materiałów staną się ozdobą dużego salonu, ciasnej kawalerki czy pokoju młodzieżowego.

https://youtube.com/watch?v=0ZkNP4eq-E4

W zależności od modelu mogą być wyposażone w dodatkowe udogodnienia, np. regulowane zagłówki czy pozycję wypoczynku, podłokietniki, poduszki na siedzeniu i w oparciach oraz wiele innych, o których ostatecznie decyduje klient. Można również zdecydować się na wariant stojący na nóżkach lub bezpośrednio na podłodze.

Zobacz też: szare meble do salonu – trend na 2021 rok?

Ich funkcjonalność przejawia się przede wszystkim w tym, że można dopasować je do każdego metrażu. Wystarczy wybrać kształt i wielkość, które najlepiej wpiszą się w daną przestrzeń. Z tego względu narożne kanapy mogą mieć kształt litery U lub L z różną długością ramion oraz ich rozmieszczeniem. Będą więc pasować do dużego salonu oraz niewielkiej kawalerki.

Funkcjonalności ciąg dalszy, czyli możliwość spania

Narożne kanapy to zazwyczaj modele, które z powodzeniem można rozłożyć i uczynić z nich wygodne łóżko do nocnego wypoczynku. Takie rozwiązanie można stosować codziennie, np. w kawalerkach lub okazjonalnie w czasie wizyty gości. Wielkość powierzchni do spania może być różna zależnie od modelu, więc warto dobrać ją adekwatnie do swoich preferencji.

Do naszej dyspozycji większość kanap narożnych ma również dodatkowy schowek, w którym można przechowywać poduszki, koce czy pościel. Sprawdzi się to nie tylko w dużym salonie, ale również w pokoju młodzieżowym czy kawalerce, gdzie zazwyczaj brak miejsca na tego rodzaju akcesoria.

https://youtube.com/watch?v=ftOU2ixTAd0

Dla wygodnego sny kanapy narożne mogą być wyposażone w dwa rodzaje sprężyn: bonellowe lub faliste, a także wysokiej jakości piankę wypełniającą. Dzięki temu odpoczynek jest niezwykle przyjemny i wygodny, a my nie musimy obawiać się o swoje zdrowie.

Tkanina na kanapę narożną

Tkanina okrywająca naszą kanapę ma bardzo duże znaczenie dla wygodnego użytkowania. Jeśli jest ona szczególnie intensywnie eksploatowana, np. w kawalerce, to warto postawić na tkaninę, która będzie odporna na zabrudzenia, tarcie, mechacenie, czy nawet promieniowanie słoneczne, a także łatwo będzie ją czyścić. W sklepie meblowym Meble Arkadius dostępne są bardzo różne warianty materiałów na kanapę narożną. Mogą to być miękkie i delikatne welury, eleganckie ekoskóry, czy bardziej gładkie tkaniny o różnym splocie i w różnej kolorystyce.

https://youtube.com/watch?v=CA_Nuhb2SUg

Modny design i klasyczne fasony

Meble Arkadius to funkcjonalne i piękne kanapy narożnikowe, które dopasuje się do każdego metrażu oraz wnętrza. Będą idealne to reprezentacyjnego salonu, niedużej kawalerki i pokoju młodzieżowego. Można wybierać wśród fasonów klasycznych oraz nowoczesnych. Dla szczególnie wymagających klientów narożne kanapy mogą być wyposażone w funkcjonalne i wpływające na jeszcze większą wygodę dodatki oraz pokryte naturalnymi materiałami. Wariant z funkcją spania sprawdzi się w każdym domu, gdzie metraż nie pozwala na dodatkowe łóżka, a także tam, gdzie przyjmuje się gości.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx