Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

14 lipca 2024

Nagłośnienie koncertów i imprez plenerowych

Każda impreza, na której ma być muzyka, wymaga dobrego sprzętu nagłaśniającego. Kiepski dźwięk potrafi zepsuć najlepszą zabawę, bo właśnie muzyka buduje klimat i stanowi dodatkowe urozmaicenie eventu. O czym więc trzeba pamiętać przy organizacji nagłośnienia?

Gdzie organizowana jest impreza?

Dobór sprzętu nagłośnieniowego zaczyna się od analizy warunków, w jakich będzie się odbywać impreza. Czy muzyka będzie na żywo, czy puszczona ze sprzętu grającego? Koncert organizowany jest w plenerze, czy w budynku? Pod uwagę brane są takie czynniki jak ukształtowanie terenu, detale architektoniczne w nagłaśnianej sali, również pora dnia, bo całkiem inne brzmienie uzyskuje się późnym wieczorem niż w samo południe. Na nagłośnienie wpływają nawet czynniki atmosferyczne, jak więc widać, organizacja sprzętu wymaga wzięcia pod uwagę mnóstwa detali, o których amatorzy często nie mają w ogóle pojęcia.

Słabe nagłośnienie będzie irytować uczestników zabawy, co jednak nie znaczy, że im mocniej tym lepiej. Duży hałas też jest męczący, dlatego trzeba dopasować parametry dźwięku do liczby gości oraz warunków w danym miejscu, tak by słuchanie muzyki naprawdę było dużą przyjemnością.

Warto mieć na uwadze, że profesjonalne nagłośnienie przydaje się nie tylko na wielkich eventach czy koncertach. Dobry sprzęt robi różnicę również w przypadku kameralnych imprez w niezbyt przestronnej sali, po prostu w takim przypadku stosuje się inne rozwiązania, dopasowane do charakteru takiego wydarzenia.

Czy warto wynajmować firmę zewnętrzną?

Trzeba fachowej wiedzy, by trafnie ustalić natężenie dźwięku oraz to, jak będzie się on rozchodził na danej przestrzeni. Tak samo doświadczenia i umiejętności wymaga odpowiednie rozstawienie sprzętu nagłaśniającego oraz jego obsługa w trakcie imprezy. Warto do takich zadań wynająć firmę specjalizującą się w organizacji nagłośnienia, jak BVS Show Lighting, która dodatkowo może jeszcze zadbać o ciekawą oprawę świetlną wydarzenia.

Obsługa sprzętu bardzo się przydaje, ponieważ często podczas takich imprez dochodzi do awarii albo niespodziewanej zmiany warunków – podczas imprezy plenerowej może na przykład zacząć padać deszcz. Firma odpowiedzialna za nagłośnienie będzie w stanie szybko zareagować na problemy i zapewni zapasowy sprzęt, co pozwoli uniknąć kłopotliwych przerw psujących gościom zabawę.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx