Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

14 lipca 2024

Ochrona firmy – na co zwrócić uwagę podpisując umowę z firmą ochroniarską?

Chcąc zadbać o ochronę swojej firmy, domu, biura czy korporacji warto wybrać firmę ochroniarską. Na rynku wybór agencji jest ogromny, dlatego warto jest wybierać te, które podejmują się podpisania umowy, ponieważ tak zwane „słowne umowy” nie dają nam pewności. Dlatego tak ważnym aspektem podczas wyboru ochrony jest podpisanie umowy, która będzie potwierdzeniem wszystkich zawartych ustaleń oraz da nam pewność, że posiadane mienie będzie dobrze chronione, a ochrona wywiąże się ze swoich obowiązków. Firma ochroniarska zazwyczaj posiada gotowy wzór umowy, którą podpisuje z klientem. Na co warto zwrócić uwagę podpisując taką umowę? Jakie aspekty umowy są najważniejsze?

Okres trwania umowy i zakres współpracy

Jednym z najważniejszych aspektów umowy o ochronie osób i mienia jest to, by obie strony ustaliły na jaki czas ma być zawarta współpraca. Zazwyczaj jest to okres 12 miesięcy, ale może on być krótszy bądź dłuższy, wszystko zależy od potrzeb klienta i oferty firmy ochroniarskiej. Ustalając okres trwania umowy, warto jest dowiedzieć się co dzieje się po zakończeniu okresu umowy. Przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę na to czy wraz z wygaśnięciem umowy ochrona zabezpieczanego obiektu kończy się, aż do momentu podpisania kolejnego dokumentu, czy ochrona ma charakter ciągły, a współpraca agencji ze zleceniodawcą jest ciągła i automatycznie kontynuowana.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem umowy jest to, jaki zakres obowiązków ma firma ochroniarska. Ochrona firmy może mieć różny wymiar, dlatego taki zapis jest tak istotny. Najważniejsze, to określić jaki rodzaj ochrony będzie realizowany przez agencję oraz czy będzie to ochrona stała, bądź doraźna, a jeśli tak, to w jakim wymiarze. Każdy detal w takiej umowie jest istotny i może zrobić dużą różnicę. Po podpisaniu umowy warto jest także zadbać o możliwość wglądu w oświadczenia, które podpisują pracownicy ochrony o zapoznaniu się z wymogami, jakie im stawiamy.

Rozglądasz się za rzetelną firmą ochroniarską, która zapewni bezpieczeństwo Twojej posiadłości/firmie, odwiedź tę stronę i dowiedz się więcej: https://magnumochrona.pl/uslugi/

Czas reakcji firmy ochroniarskiej, ilość bezpodstawnych wezwań i gwarancja

Podpisując umowę z agencją ochroniarską, warto jest położyć naciska na to, by znalazł się w niej zapis dotyczący tego, w jakim czasie od wezwania agencja ochrony pojawi się na miejscu zdarzenia. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ bardzo często o bezpieczeństwie decydują minuty. Czas reakcji powinien być jak najszybszy, ale możliwy do realizacji. Posiadając taki zapis w umowie, w razie potrzeby, możemy zweryfikować szybkość reagowania przez pracowników agencji.

Współpracując z firmą ochroniarską zleceniodawca ma praco wezwać ochronę nie tylko w sytuacji , kiedy coś się dzieje. Klient ma prawo do tak zwanego kontrolowanego wezwania w celu sprawdzenia czy agencja reaguje oraz jak szybko to robi. Zazwyczaj są to 1 – 2 tego typu wezwania w roku. Niestety nie wszystkie firmy ochroniarskie godzą się na tego typu zapisy w umowie, dlatego warto jest dogadać się z agencją w tej kwestii i dokładnie określić to w umowie.

Do ochrony domu czy firmy często potrzebujemy zamontowania różnego rodzaju sprzętów, które zwiększają bezpieczeństwo. Zazwyczaj montuje je firma ochroniarska, dlatego warto jest zadbać o gwarancję na nie i dodatkowo uwzględnić taki aspekt w umowie, a także warunki gwarancji. Dodatkową gwarancją jaką może nam dać firma ochroniarska, o jakości ich pracy jest posiadanie oświadczenia o koncesji MSW oraz deklaracji, że detalista będzie poinformowany w przypadku, kiedy firma ochroniarska straci koncesję. Dodatkowo dobrze jest, by agencja posiadała oświadczenie o posiadanej polisie OC z tytułu prowadzenia działalności, a także oświadczenia o zatrudnieniu osób niekaranych.

Podpisanie umowy z agencją ochroniarską daje nam podwójne zabezpieczenie – dla zleceniodawcy oraz agencji. Dzięki umowie warunki współpracy są jasne.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx