Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

12 lipca 2024

Rękawice taktyczne dla miłośników airsoftu

Dość ważnym i przydatnym elementem wyposażenia na strzelanki airsoftowe są rękawice taktyczne. Mają one wiele zalet i są znacznie lepsze w porównaniu do standardowych rozwiązań na rynku. Najważniejsze ich cechy to wytrzymałość oraz wygoda, zaś sam wybór zależy od kilku podstawowych kwestii. Co warto wiedzieć przed zakupem rękawic taktycznych do airsoftu?

Jakie są zalety rękawic taktycznych w airsofcie?

Podczas strzelanek w airsofcie uczestnicy najczęściej wykorzystują specjalny ubiór taktyczny. Zapewnia on dobry kamuflaż, często chroni też przed zimnem i deszczem oraz jest po prostu znacznie bardziej wytrzymały niż standardowy strój. Elementem takiego wyposażenia są także rękawice do airsoftu. Ich cena nie jest zbyt wysoka, a przy tym mogą okazać się naprawdę przydatne.

Producenci dbają przede wszystkim o wytrzymałość tego typu sprzętu, dlatego sprawdzi się on idealnie niezależnie od warunków. Rękawice taktyczne w dużym stopniu chronią ręce przed zimnem oraz wodą. Jest to dość istotne, ponieważ dzięki temu nasza celność nie spada, gdy rozgrywka toczy się w trudnym terenie. Wiele modeli dostępnych na rynku umożliwia ponadto korzystanie z dotykowego ekranu bez konieczności zdejmowania rękawic. To naprawdę przydatne rozwiązanie, szczególnie w zimie.

Chwyt repliki również jest bardziej stabilny, gdy korzystamy z takich akcesoriów taktycznych. Na uwagę zasługuje fakt, że rękawic można też używać poza rozgrywką airsoftową. Miłośnicy survivalu także docenią możliwości tego sprzętu – jest on wykorzystywany w wielu dziedzinach i do różnych zastosowań.

Jak wybrać najlepsze rękawice taktyczne?

Wiele zależy od osobistych preferencji, jednak warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Na rynku znajdziemy 2 podstawowe rodzaje rękawic taktycznych – pełne i z odsłoniętymi palcami. Tutaj wybór jest dość prosty. W przypadku trudniejszych warunków pierwsza opcja będzie zdecydowanie najlepsza, nawet mimo wyższej ceny. Dla mniej wymagających lub wtedy, gdy podczas rozgrywki jest po prostu dość ciepło – rękawice z odsłoniętymi palcami w zupełności wystarczą.

Prócz wyglądu i rodzaju, należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonano dany model. Producenci wykorzystują przede wszystkim spandex, neopren oraz skórę syntetyczną. Takie rękawice taktyczne bez problemu poradzą sobie w każdych warunkach.

Modele dostępne na rynku różnią się poza tym wagą. W tym przypadku zasada jest dość prosta – im lżejszy ekwipunek airsoftowy, tym lepiej. Rękawice nie będą po prostu uciążliwe przy dłuższym użytkowaniu. Takie akcesorium powinno też przepuszczać powietrze. Służy to głównie temu, aby dłonie nie pociły się, co mocno wpływa na komfort samego użytkownika. Niektóre rozgrywki mogą trwać naprawdę długo. Warto więc zdecydować się na rękawice taktyczne z wyższej półki. Pod wieloma względami będą one bowiem znacznie lepsze niż tanie modele i wystarczą na dłuższy czas, także przy intensywnym użytkowaniu.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx