Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

14 lipca 2024

Opakowania kartonowe – kiedy warto po nie sięgnąć?

Nie ma chyba drugiej tak rozbudowanej grupy materiałów pakowych, jak te produkowane z kartonu. Wykazują one niezmiernie cenne właściwości, a przy tym sprawdzają się w przypadku niemal wszystkich typów produktów, które trzeba zmagazynować lub dokądś wysłać. Kiedy warto zdecydować się na opakowania kartonowe i co je wyróżnia spośród innych rozwiązań? Więcej na ten temat przeczytacie w dalszej części artykułu.

Opakowania kartonowe – wygoda, funkcjonalność i ochrona środowiska

Opakowania z kartonu są znane i lubiane od naprawdę dawna. Trudno się dziwić. Przy ich pomocy łatwo i sprawnie da się zapakować rozmaite przedmioty – większych i mniejszych rozmiarów.

Szeroki zakres materiałów pakowych z kartonu sprawia, że znacząco ułatwiają zabezpieczanie towarów na czas magazynowania lub transportu. Dodatkowo, jeśli skorzysta się z gotowych rozwiązań, jak pudełka i tuby, dostępne na przykład na stronie: e-Hurtownia-Opakowan.pl, pakowanie staje się znacznie szybsze oraz zdecydowanie prostsze.

Nie można również zapominać o tym, że kartony w dużej części produkuje się obecnie z surowców pochodzących z recyklingu. Pozwala to znacząco obniżyć zużycie tego materiału. W ten sposób realizuje się jeden z podstawowych postulatów zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym.

Różne rodzaje opakowań tekturowych – które wybrać?

Opakowania tekturowe przydają się w różnych sytuacjach. Aby mieć pewność, że każdy przedmiot jest optymalnie zabezpieczony przed uszkodzeniem i warunkami zewnętrznymi, należy jednak wybrać odpowiednie rozwiązanie.

Sam materiał do pakowania bywa różny, co wpływa na jego właściwości. Praktyczne tektury najczęściej składają się z trzech warstw (dwa linery i pofalowany fluting między nimi). Można jednak spotkać bardziej trwałe rozwiązania z większą liczby warstw, na przykład tektury 5-warstwowe. Są sztywniejsze i wytrzymalsze, co zwiększa bezpieczeństwo transportowanego lub magazynowanego produktu. Składają się z trzech warstw gładkich, między którymi umieszcza się dwie warstwy flutingu.

Z tektury produkuje się rozmaite opakowania. Na co można postawić? Warto choćby zastanowić się nad takimi opcjami, jak:

  • arkusze tektury,
  • pudełka kartonowe,
  • tuby kartonowe.

Pierwsze z wymienionych rozwiązań to podstawowy sposób na pakowanie. Arkusze grubej tektury idealnie nadają się do pakowania regularnych, płaskich przedmiotów, na przykład książek lub produktów w standardowych, prostopadłościennych pudełkach jednostkowych. Karton z zewnątrz tworzy warstwę, chroniącą przed zabrudzeniem, uszkodzeniami mechanicznymi i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Jeszcze wygodniejsze są pudełka kartonowe. Da się w nich przechowywać lub transportować niemal dowolne przedmioty, bez względu na ich kształt. Zapakowanie towarów do takiego pudełka również nie wymaga bardziej skomplikowanych operacji. Wystarczy włożyć przedmiot do środka i ewentualnie pozostałą pustą przestrzeń zapełnić wypełniaczem, który zminimalizuje ryzyko przesuwania się produktu we wnętrzu.

A co z tubami? To idealne rozwiązanie do przewożenia arkuszy papieru lub innych przedmiotów, które łatwo zwinąć w rulon. W tubie są one optymalnie chronione przed uszkodzeniami, a przy tym zajmują znacznie mniej miejsca w transporcie, co niejednokrotnie wpływa na obniżenie kosztów całego procesu.

Tuby miewają różną średnicę i formę. Często spotyka się modele okrągłe, dostępne są też rozwiązania kwadratowe. Dzięki temu bez trudu da się znaleźć odpowiedni materiał pakowy dla każdego przedmiotu.

Opakowania kartonowe – wygodne i bezpieczne pakowanie przedmiotów

Nie da się ukryć, że opakowania tekturowe zaliczają się do szczególnie lubianych przez rzesze użytkowników na całym świecie. Dzięki nim można szybko i sprawnie zapakować niemal dowolny przedmiot, skutecznie dbając o jego bezpieczeństwo.

Trudno się zatem dziwić, że wiele firm właśnie w pudełkach i tubach kartonowych widzi podstawowy materiał pakowy dla swoich biznesów stacjonarnych i online. Takie rozwiązanie po prostu się sprawdza.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx