Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

14 lipca 2024

Tajemniczy napar z dalekiego zachodu – poznaj czym jest Yerba Mate!

Mimo, że w naszej ojczyźnie pojawiła się już blisko sto lat temu, jej nazwa wywoływała mieszane uczucia. Yerba Mate, bo o niej mowa, dziś przeżywa swoiste odrodzenie, a konsumenci coraz chętniej rezygnują z kawy właśnie dla niej. Czym jest zagadkowa Yerba Mate? Jak należy ją spożywać? Te i inne odpowiedzi znajdziecie w tym artykule. 

Yerba Mate – pochodzenie i właściwości

Yerba mate, mate lub po prostu „jerba” to napar sporządzony z suszu (listków i patyczków) ostrokrzewu paragwajskiego. Odkrycie jej niezwykłych właściwości zawdzięczamy plemieniu Guarani jeszcze w epoce prekolumbijskiej. Jej naturalnym obszarem wegetacji są tereny położone u zbiegu Paragwaju, Argentyny i Brazylii nad rozlewiskami Parany. Yerba mate największą popularnością cieszy się właśnie w tych krajach, ale dzięki ekspansji kolonialnej dostała się także do Europy. W Polsce ogromną popularność zyskała z powodu swoich cennych walorów: pobudzających, detoksykacyjnych i wspomagających odchudzanie. Dziś wiemy także, że w naparach z yerby znajdują się witaminy z grupy B, E oraz C, antyoksydanty (niezwykle ważne w budowaniu odporności) i, co najważniejsze, czysta kofeina w naturalnej postaci. Zainteresowani mogą szukać sklepów oferujących różne rodzaje yerba mate wraz z akcesoriami lub zaopatrzyć się w swój pierwszy zestaw startowy na stronie internetowej sklepu MateMundo.pl, gdzie wysoka jakość produktów idzie w parze z rozsądną ceną. 

Yerba mate w starterach dla początkujących i nie tylko!

Każdy, kto chce spróbować naparu z yerba mate, musi wiedzieć, jakie akcesoria są do tego potrzebne. Po pierwsze odpowiednie naczynko zwane tykwą, wykonane z metalu, ceramiki lub drewna, w którym przygotowujemy napar. Po drugie bombilla, czyli specjalna rurka z sitkiem służąca do oddzielenia naparu od suszu i swobodnego picia. Po trzecie odpowiednia yerba mate. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rodzajów yerby i w zależności od osobistych upodobań możemy wybierać między mieszankami owocowymi, funkcjonalnymi i tradycyjnymi. Osoby, które od dłuższego czasu piją napary z ostrokrzewu doceniają yerby tradycyjne, natomiast osobom początkującym poleca się na początek zasmakować w mieszankach owocowych. Jeśli nie wiemy co wybrać i od czego zacząć, a dziwne nazwy akcesoriów nas nieco odstraszają, warto zajrzeć na stronę sklepu MateMundo.pl i przejrzeć dział z zestawami yerba mate. Zestawy zostały przygotowane z myślą o osobach niewtajemniczonych, o parach i dla wszystkich, którzy szukają pomysłu na prezent (nawet świąteczny). Daj się skusić i ciesz się komfortem z picia yerby jak prawdziwy Latynos!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx