Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Substytut napojów energetyzujących. Poczuj siłę płynącą z Yerba Mate!

Zastanawialiście się kiedyś czym zastąpić napoje energetyczne? A może szukacie naturalnego pobudzenia? Jeśli chcecie poznać pobudzające właściwości płynące z Yerba Mate koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł! 

Yerba Mate – zagadkowy napar o niedocenianych właściwościach!

Już nie tylko rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej, ale także Europejczycy sięgają po napary na bazie Yerba Mate. Zastanawiacie się czym jest Yerba Mate? A mianowicie jest to napój przygotowywany z ususzonych łodyg i liści ostrokrzewu paragwajskiego, który dorasta w wilgotnym klimacie Ameryki Południowej nad rzeką Paraną. Odpowiedni klimat pozwala na uprawę krzewu, który może osiągnąć nawet do 10 metrów wysokości! Wysoka zawartość naturalnej kofeiny, antyoksydantów, witaminy B, E oraz C to tylko niektóre z jego cennych właściwości. Coraz bardziej świadomi konsumenci wybierają właśnie yerba mate jako zamiennik napojów energetycznych, a także jako element codziennej diety, gdyż napary wspomagają trawienie i przyspieszają metabolizm. Na stronie internetowej sklepu Poyerbani.pl każdy znajdzie odpowiednią dla siebie mieszankę: od owocowych poprzez funkcjonalne i ziołowe aż po tradycyjne. Spróbujcie i zasmakujcie w południowoamerykańskich smakach!

Bombilla, tykwa i tereré, czyli co powinniście wiedzieć o Yerba Mate!

Dla niewtajemniczonych osób pojęcia takie jak bombilla, tereré lub tykwa mogą wydać się nieco egzotyczne. Wyjaśniamy! Bombilla to specjalna rurka, wykonana z drewna bądź stali nierdzewnej, która zakończona jest sitkiem. Jej zadaniem jest oddzielenie naparu od resztek suszu. Szeroki wybór bombilli w różnych rozmiarach i kolorach znajdziecie na stronie Poyerbani.pl w kategorii – Bombille do yerba mate. Naczynie, w którym przygotowuje się napój nazywane jest tykwą – najczęściej spotyka się tykwy ceramiczne, ale na stronie sklepu znajdziecie również naczynka do yerba mate wykonane z drewna czy stali nierdzewnej. Tradycyjnym sposobem przygotowania naparu z Yerba Mate jest zalanie odpowiedniej ilości suszu ciepłą wodą. Jednakże w wielu krajach m.in. w Urugwaju czy Brazylii przyjęło się pić yerbę w formie tereré, czyli na zimno. Owocowa mieszanka suszu z owocami i kostkami lodu przynosi ulgę podczas upalnych, letnich dni. Cechą charakterystyczną naparów z ostrokrzewu jest goryczkowy posmak, który często zraża osoby początkujące. Jest jednak na to sposób! Debiutantom w świecie yerb zaleca się picie mieszanek owocowych np. z truskawką czy cytryną, w których goryczka jest praktycznie niewyczuwalna. Doświadczeni mateiści z pewnością zasmakują w tradycyjnych suszach z dodatkiem mięty, boldo lub trawy cytrynowej. Nadszedł czas na porzucenie napojów energetycznych i spróbowanie siły płynącej z natury!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx