Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

4 lutego 2023

Szczoteczka soniczna do zębów – dlaczego warto i którą wybrać?

Aby móc cieszyć się zdrowymi i białymi zębami, musimy je codziennie dokładnie szczotkować, ale istotne jest także to, jakiej używamy szczoteczki. Wciąż większość Polaków używa tych klasycznych modeli, ale coraz większą popularność zdobywają szczoteczki soniczne, które dużo lepiej się sprawdzają. Czy warto w nią zainwestować? Dowiedz się!

Co to jest szczoteczka soniczna?

Konstrukcja szczoteczki sonicznej jest dość podobna do szczoteczki elektrycznej. Jako pierwsza w oczy rzuca się gruba rączka, w której znajduje się akumulator, a na niej jest umieszczony panel sterujący wraz z przyciskami. Pierwszą różnicę możemy jednak zauważyć w głowicy szczoteczki. Elektryczne szczoteczki najczęściej mają okrągłą główkę, która pracuje obrotowo z dość dużą prędkością. Wygląd tej końcówki przypomina narzędzia dentystyczne, lecz jedno jest pewne – dzięki niej możemy dokładnie czyścić wszystkie zęby!

Szczoteczka soniczna natomiast wyróżnia się podłużną końcówką – czyli prawie taką samą jak mają klasyczne szczoteczki manualne. Inny jest też sposób jej pracy – nie wykonuje ruchów obrotowych, natomiast ruchy wymiatające, które zdaniem dentystów mają największą skuteczność. Poza tym dzięki temu, że głowica szczoteczki sonicznej jest smuklejsza, to możemy nią dotrzeć nawet w te trudno dostępne miejsca.

W jaki sposób działają szczoteczki soniczne?

Działanie tego typu szczoteczek oparte jest na technologii sonicznej, która wprawia główkę szczoteczki w ruch soniczny. Ten natomiast szybko czyści zęby, jak i przestrzenie międzyzębowe – zatem wszelkie resztki jedzenia i nie tylko zostają dokładnie usunięte, dzięki czemu nasze zęby nie są narażone na próchnicę.

Czy warto zainwestować w szczoteczkę soniczną?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest banalnie prosta – warto! Już zaledwie po kilku tygodniach używania szczoteczki sonicznej możemy zaobserwować zaskakujące efekty! Znacząco zmniejszy się ilość płytki nazębnej, jak i kamienia, a przebarwienia będą mniej widoczne. Szczoteczki soniczne oferowane przez Oclean.pl mają też pozytywny wpływ na dziąsła, co wynika z tego, że są one delikatniejsze niż pozostałe rodzaje. Co więcej, mogą ich używać także dzieci, które często nie przykładają się zbyt dużej uwagi do mycia zębów. Reasumując – oto kilka zalet korzystania ze szczoteczki sonicznej:

  • mniej widoczne przebarwienia;
  • dokładne usuwanie płytki nazębnej i kamienia;
  • lepszy stan dziąseł;
  • mniejsze ryzyko recesji dziąseł.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szczoteczkę soniczną?

Jeśli przekonałeś się do zakupu szczoteczki sonicznej, to teraz nadszedł czas na wybór odpowiedniego modelu. Ich oferta jest naprawdę bardzo rozbudowana, zatem zanim podejmiesz ostateczną decyzję, to powinieneś zwrócić uwagę na kilka najważniejszych czynników – do tych najważniejszych zaliczamy tryby pracy, jak i szybkość szczotkowania.

Jesteś w sklepie i masz przed sobą konkretny model szczoteczki sonicznej? Zapewne zastanawiasz się, czy jest to odpowiedni produkt. Aby to sprawdzić, przede wszystkim musisz rzucić okiem na szybkość szczotkowania. Jest to niezwykle ważny parametr, który informuje nas o skuteczności usuwania płytki nazębnej i nie tylko. Zdecydowana większość modeli oferuje prędkość około 30 tysięcy ruchów na minutę, ale znajdziemy także takie, które zapewniają 2x ruchów!

Powinieneś zainteresować się także ilością trybów pracy. Choć jest to urządzenie, które ma nam służyć głównie do oczyszczanie zębów, to warto zadbać o to, aby oferowało także inne ciekawe tryby pracy. Do tych najbardziej pożądanych zaliczamy tryb wybielania zębów. W końcu wiele osób zmaga się z przebarwienia, których chcieliby się pozbyć – jest to możliwe, używając szczoteczki sonicznej z takim trybem. Poza tym przydatny jest też tryb delikatne szczotkowanie (zwłaszcza dla osób noszących aparaty ortodontyczne), jak i masaż dziąseł.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx