Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

14 lipca 2024

Kuweta dla kota – jaką wybrać?

Kuweta to podstawowy element wyposażenia domu, w którym znajduje się kot. Jest ona bowiem niezbędna do zaspokojenia potrzeb fizjologicznych futrzaka. Wybór wśród kuwet jest obecnie bardzo duży i zróżnicowany. Na jaki więc model warto się zdecydować? 

Jeśli mamy w planach przygarnięcie pod swój dach kota, musimy zadbać o to, by nasz dom zapewniał mu odpowiednie warunki. Jedną z rzeczy, których nie może zabraknąć na naszej liście zakupów, jest oczywiście odpowiednia kuweta. Stanowi ona bowiem dla zwierzaka toaletę. W przypadku kotów domowych obecność takiej kuwety jest absolutnie niezbędna. Okazuje się jednak, że jej wybór wcale nie należy do łatwych zadań. W asortymencie sklepów z artykułami zwierzęcymi znajdziemy bowiem naprawdę sporo modeli takich kuwet, różniących się między sobą wieloma parametrami. Na co więc powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów, aby wybrać właściwie? Dowiedzmy się, jaką kuwetę dla kota kupić. 

Na co zwrócić uwagę wybierając kuwetę dla kota? 

Wybierając kuwetę dla kota, powinniśmy zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii. Przede wszystkim musi być ona dobrze przystosowana do potrzeb kota. Pamiętajmy, że nauczenie pupila korzystania z kuwety może wcale nie należeć do prostych czynności. Dlatego też postarajmy się jak najbardziej to sobie ułatwić. Pierwszą sprawą będzie więc wysokość progu. Im mniejszy kot, tym niższy powinien być taki próg. Wejście nie może sprawiać mu problemu. Równie istotna jest też wielkość kuwety. Jej powierzchnia musi zapewniać zwierzakowi pełną swobodę ruchów. Szczególnie że koty zakopują swe odchody, więc potrzebują do tego dodatkowej przestrzeni.

Duże znaczenie ma też materiał, z jakiego wykonana jest kuweta. Warto wybierać szczególnie te plastikowe. Są bardzo łatwe w czyszczeniu, dzięki czemu możemy zachować stałą higienę. Ich lekkość pozwala natomiast na bezproblemowe przenoszenie. 

Kuweta otwarta czy zamknięta? 

W sklepie https://hubun.pl/50-kuwety-dla-kota dostępny jest duży wybór kuwet. Wśród nich znajdziemy zarówno modele otwarte, jak i zamknięte. Jaka kuweta dla kota będzie jednak lepsza? Jak to zwykle bywa — to zależy. Kuwety odkryte są bardzo komfortowe dla samych kotów. Mogą się w nich swobodnie poruszać, a ”otwarta przestrzeń” przypomina warunki naturalne. Sporą wadą jest tu jednak rozsypujący się dookoła żwirek oraz zapach. Kuweta zamknięta, skutecznie blokuje nieprzyjemną woń i pozwala zachować czystość. Z naszego punktu widzenia jest to więc nieco lepsze rozwiązanie. Warto postawić na taką opcję, szczególnie przy niewielkim mieszkaniu, w którym nie mamy możliwości na ustawienie kuwety w odosobnieniu. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx