Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

14 lipca 2024

Kurs na drona — dlaczego powinieneś to rozważyć?

Od pewnego czasu pewne jest to, że kurs na drona stał się opcją obowiązkową. Mowa tu dokładnie o tym, że w Unii Europejskiej od 30.12.2020 istnieje obowiązek rejestrowania dronów, których masa przekracza 250 gram. Jednym słowem, w całej Europie dąży się do tego, by operatorzy dronów nie byli osobami anonimowymi i by mieli stosowne uprawnienia.

Czy kurs na drona musi być opcją obowiązkową?

Zdaniem wielu ekspertów kurs na drona musi być opcją obowiązkową, bo te statki powietrzne się zmieniają. Mowa tu dokładnie o tym, że ich masa może być znaczną i niekiedy nawet ludzie próbują ich używać do celów niezgodnych z prawem.

Mowa tu choćby o filmowaniu zakładów chemicznych, na których terenie istnieje zakaz fotografowania i filmowania. Kursy na drona mają operatorów uczyć tego poprawnego używania i co najistotniejsze po takim kursie operator otrzymuje licencję lub certyfikat, za pomocą którego może się legitymować, wtedy gdy zostanie skontrolowany przez policję lub straż miejską.

Jednym słowem w sytuacji tego rodzaju musi umieć udowodnić to, że kręci film reklamowy na zlecenie klienta indywidualnego. Tego typu wymogi przed operatorami dronów zaczyna stawiać prawo, bo drona można też użyć w celu niezgodnym z prawem i to stanowi problem.

Co daje kurs na drona?

Kurs na drona to i ćwiczenia praktyczne i pewna ilość wykładów. Jednym słowem są to i wiedza i umiejętności. Wiedza ta jest bardzo ważną, bo dzięki niej nie latamy w bliskim sąsiedztwie lotnisk lokalnych i nie narażamy się na wysokie grzywny lub na kary więzienia.

Mowa tu dokładnie o tym, że latanie w okolicy lotniska, to wywoływanie problemów powiązanych z bezpieczeństwem i paraliżowanie pracy danego lotniska. Jednym słowem są to przynajmniej znaczne straty finansowe, a kursy mają na celu unikanie tego typu wydarzeń.

Na dokładkę kurs pomaga też samemu początkującemu operatorowi, bo drony bywają drogimi zabawkami i lepiej nie latać nimi dokładnie, wtedy gdy wiatr jest zbyt silny, bo wiatr może znieść drona na drzewo lub na budynek i go uszkodzić. W tego typu sytuacji naprawa może się okazać kosztowną, bo markowy dron to także drogie części zamienne, które można nabyć jedynie w sklepie firmowym.

Wiele mówiące wzmianki

Osoba po kursie na drona nie lata nim zbyt nisko i to zwłaszcza przy porywistym wietrze, bo jeśli wleci się dronem w prąd zstępujący, to ten może docisnąć statek powietrzny do ziemi. Może wtedy dojść do uszkodzenia wartościowego drona, a najprostszą metodą uniknięcia scenariusza tego rodzaju jest nielatanie dronem wtedy gdy wieje zbyt mocno. Właśnie tego osoby początkujące uczą się na kursie. Uczą się też tego latania dronem ze znacznymi prędkościami.

Mowa tu dokładnie o tym, że rozpędzony dron nie skręci w miejscu o dziewięćdziesiąt stopni i o tym operator musi pamiętać, czyli musi latać, tak by nie zawadzić o drzewo lub o budynek, bo na każdy manewr potrzeba miejsca. Kluczowe znaczenie ma też nieużywanie kamery drona do zabawy. Taką kamerą można kręcić filmy przyrodnicze, ale nie można jej używać wedle uznania, bo osoby prywatne mogą nie chcieć być filmowane.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx