Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

6 grudnia 2022

Do czego służy waporyzator?

Większości osób waporyzatory kojarzą się z suszem konopi. Pierwsze urządzenia do inhalowania suszu rzeczywiście powstały wyłącznie z myślą o pacjentach stosujących terapię kannabinoidową i miłośnikach rekreacyjnej marihuany. Okazuje się jednak, że nie tylko tę roślinę można waporyzować. Lista substancji roślinnych, które można poddać temu procesowi, jest długa.

Waporyzacja suszu i nie tylko

Waporyzacja to nieskomplikowany proces odparowywania wilgoci. Susz poddawany jest działaniu ciepła, wskutek czego wydzielane są opary. Wraz z resztkami wody, z suchego materiału roślinnego ulatniają się rozmaite składniki roślinne. Związkami odpowiedzialnymi za aromat oparów są terpeny, które wykazują także terapeutyczne właściwości. Procesowi waporyzacji może być poddawany susz roślin nieszkodliwych dla zdrowia. Oprócz pacjentów leczących się konopiami, po waporyzatory sięgają także amatorzy aromaterapii. Do najczęściej vapowanych surowców należą zioła lecznicze (melisa, tymianek lekarski), egzotycznie pachnące gatunki roślin (eukaliptus, kwiat pomarańczy), susz konopi siewnych, a nawet zielona herbata. Ponadto, sprzęt do waporyzacji umożliwia także inhalowanie oparów skoncentrowanych form konopi, jak woski, żywice i ekstrakty

Jak działają waporyzatory?

Zasada działania waporyzatora nie jest skomplikowana. W niewielkiej komorze grzewczej umieszcza się rozdrobnioną mieszankę ziołową. Podczas inhalacji, susz poddawany jest działaniu temperatury, w której ulatniają się wybrane składniki. Poziom ciepła jest na tyle niski, żeby nie dochodziło do przegrzania surowca. Dzięki temu opary pozbawione są substancji smolistych i toksycznych związków wydzielanych w procesie spalania.

Typy waporyzatorów

Sprzęty do waporyzacji suszu roślinnego różnią się od siebie sposobem zasilania, przeznaczeniem oraz metodą grzania ziół. Wyróżniamy urządzenia elektryczne, zasilane baterią waporyzatory przenośne, bądź prądem z gniazda (stacjonarne), oraz manualne, wykorzystujące zewnętrzne źródło ciepła. Istnieją urządzenia do odparowywania substancji roślinnych o różnej konsystencji (susz, koncentraty i płynne formy ekstraktów). Grzanie suszu może odbywać się na zasadzie kondukcji (bezpośrednie ogrzewanie surowca w komorze), konwekcji (ekstrakcji cieplnej strumieniem gorącego powietrza) oraz w połączeniu obu z nich (waporyzatory hybrydowe). Każda z tych metod ma swoje zalety, o których informuje każdy profesjonalny, sprzedający waporyzatory sklep.

Gdzie szukać sprzętu do waporyzacji?

Wybrane modele waporyzatorów często znaleźć można w sklepach zielarskich oraz miejscach, gdzie sprzedawane są produkty z konopi siewnych. Większy wybór urządzeń mają wysyłkowe sklepy on-line. Strony internetowe, jak vaporroom.pl, oprócz bogatej oferty, oferują klientom wsparcie w odnalezieniu sprzętu dopasowanego do indywidualnych oczekiwań i preferencji. Z blogów tematycznych można dowiedzieć się wszystkiego na temat waporyzacji i przeczytać recenzje konkretnych inhalatorów. Poznanie podstaw ziołowej inhalacji i pomoc doświadczonego sprzedawcy z pewnością pozwoli wyłowić najbardziej odpowiednie dla kupującego akcesorium.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
aniiaaaa
aniiaaaa
1 miesiąc temu

Oj kocham czekoladę wczoraj na spacerku odkryłam fajny sklep w Poznaniu Konopną Farmację dla tych co nie są z Ponznia pociesze mają sklep online 🙂 no i kupiłam tam czekolade konopna. Wole słodkie niż waporyzację czy palenie cannabis chokolate with Amsterdam coffeshop map !!! super bo w te wakacje jade do Holandii przyda się taka mapa heheeh 

1
0
Dodaj komentarzx