Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

14 lipca 2024

Fotografia ślubna – najczęściej popełniane błędy

Fotografia ślubna, to niezwykła pamiątka dla każdej Pary Młodej. Zdjęcia zatrzymują wspomnienia, z tego względu zależy nam na tym, by były pięknie zrobione. Każdy z nas popełnia jednak błędy i nie zawsze fotograf ślubny spełnia nasze oczekiwania. Jakie błędy najczęściej popełniają fotografowie? Na co warto zwrócić uwagę? Oto kilka gaf jakie zdarzają się nawet profesjonalnym fotografom.

Robisz zdjęcia zamiast opowiadać historię

Najczęściej powtarzający się błąd przed fotografów ślubnych, to rejestrowanie przez nich wydarzenia, co znaczy robienie zdjęć jednego po drugim, które nie opowiedzą żadnej historii o Młodej Parze, ich rodzinie oraz znajomych. Poprzez zdjęcia, tak samo jak poprzez film czy słowa, można prowadzić narrację. Robiąc zdjęcia na ślubie, tworzymy album, a zdjęcia powinniśmy układać w spójną opowieść, która ma wstęp, rozwinięcie, zwroty akcji oraz zakończenie.

Nie orientujesz się w liście gości

By zdjęcia z wesela nie zawiodły Pary Młodej, a także ich najbliższych, najlepiej będzie spytać, zanim wszystko się zacznie, o to kto jest kim na przyjęciu. nie możemy pominąć fotografii rodziny, bliskich przyjaciół itd. Przed weselem powinniśmy się zorientować przy którym stoliku siedzą rodzice, a także przyjaciele młodych. To bardzo ważne, przede wszystkim, kiedy wesele jest huczne i jest na nim duża ilość gości. Najgorzej wypada sytuacja, kiedy na zdjęciach pojawiają się głównie portrety partnerów biznesowych, bądź sąsiadów, którzy są zaproszeni wyłącznie z grzeczności.

Spędzenie całego wieczoru na parkiecie

Fotografów często kusi to, by robić zdjęcia osobom, które najgłośniej się bawią i popisują, ponieważ gwarantują w ten sposób najbardziej interesujące ujęcia. Nie można jednak zapomnieć o starszym pokoleniu, któremu zdrowie nie pozwala już na szaleństwo. Fotograf powinien podchodzić do stołów, spacerować po sali oraz ogrodzie. Najważniejsze, to wyczuć moment, złapać kontakt wzrokowy z konkretną osobą, uśmiechnąć się i unikać sytuacji, kiedy ktoś akurat w danym momencie przeżuwa.

Patrzysz tam gdzie wszyscy

Podczas wesela, podobnie jak na koncercie czy boisku piłkarskim, nie wszystko co jest ciekawe dzieje się na głównej scenie. Fotografia ślubna powinna łapać również różne reakcje obserwatorów. W trakcie pierwszego tańca, czy oczepin fotograf nie powinien skupiać się tylko i wyłącznie na uczestnikach zabawy, ale pokazywać także śmiech i wzruszenie wszystkich oglądających. Bez pokazania emocji reportaż nie będzie rzeczywisty.

Niewłaściwy sprzęt lub nieznajomość sprzętu, który się posiada

Jak mógłby powiedzieć nie jeden amator – dobre zdjęcie w obecnych czasach można zrobić już nawet telefonem. To prawda, ale bardzo często zdarza się, że takie fotografie są zrządzeniem przypadku. Wracając z wesela, fotograf musi mieć sporą część dobrych jakościowo zdjęć, które będą ostre, klarowne, żywe i kolorowe, ponieważ to znacznie ułatwi późniejszą pracę nad obróbką zdjęć. Jeśli fotograf nie posiada odpowiedniego sprzętu lub posiada tylko jeden aparat, można wynająć coś, specjalnie na tę okazję.

Jeśli szukasz fotografa na swoje przyjęcie i chcesz by fotografia ślubna była pamiątką na lata, odwiedź tę stronę internetową: https://www.odrey.pl.

Chaotyczne i prześwietlone zdjęcia

Zdjęcia grupowe to jedno z najbardziej przerażających momentów, dla każdego fotografa, który jest na początku swojej przygody z tym zawodem. Bardzo często zdarza się, że wstydzimy się na początku i mówimy cichym głosem do grupy, czym jeszcze bardziej pogarszamy sytuację. Fotografia ślubna musi być dobrej jakości, dlatego robiąc takie zdjęcie, najlepiej będzie ustawić przysłonę, która gwarantuje ostre zdjęcia, np. F/8, a także tryb zdjęć seryjnych. Zanim fotograf naciśnie spust migawki, dobrze będzie sprawdzić czy wszyscy patrzą się w obiektyw. Jeśli nie, to trzeba ich o to poprosić i ustalić, że zdjęcie będzie robione na konkretny sygnał. Druga sprawa dotyczy jakości zdjęć. Nie mogą być one prześwietlone, mimo że fotografowanie sukni ślubnej nie jest proste.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx