Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Narzędzia dla programisty, które zwiększają produktywność

Praca nad tworzeniem oprogramowania, to czasochłonny i dosyć złożony proces. Z tego względu specjaliści, którzy pracują przy tworzeniu oprogramowań używają do tego zestawu specjalnych aplikacji i systemów, po to by było im wygodniej i skuteczniej wykonywać swoją pracę. Istnieje dużo różnych środowisk graficznych, edytorów kodu i innego oprogramowania, dzięki czemu usprawniają swoją pracę. Jakie narzędzia dla programisty najlepiej się sprawdzają?

Sprzęt, który umożliwia płynną pracę z oprogramowaniem

Poza narzędziami programisty, warto jest wspomnieć także o przydatnym sprzęcie, którego dobór również ma wpływ na produktywność i komfort pracy programisty. Jednym z podstawowych narzędzi każdego z programistów jest, co oczywiste, komputer. Wielu programistów decyduje się na posiadanie laptopa, dzięki czemu mogą pracować zdalnie, z dowolnego miejsca. Wiele firm pracuje w rozproszonych zespołach i przemieszcza się między biurami w różnych miastach i odwiedza różnych klientów.

Wybierając laptopa trzeba postawić na te najbardziej wydajne, takie które są wyposażone w procesory Intel i7, sześć rdzeni i uzyskują ponad 5500 punktów Multi-Core Score, który posiada wieloplatformowy test porównawczy. Do wygodnej i komfortowej pracy nie wystarczy pojedynczy ekran, dlatego warto podłączyć też dwa zewnętrzne 27-calowe monitory. Wielu programistów decyduje się na pracę na trzech ekranach.

Narzędzia programistyczne, których warto używać

Każdy programista korzysta z nieco innego zestawu platform i aplikacji – wszystko zależy od stylu pracy programisty. Większość używanych narzędzi dla programisty są narzędziami typu open source, ponieważ takie narzędzia rozwijają i promują rozwiązania oparte na tej technologii. Narzędzia dla programisty można podzielić na grupy: systemy operacyjne i środowiska graficzne, rozszerzenia GNOME, zintegrowane środowiska programistyczne oraz edytory kodu i inne oprogramowania, które ułatwiają pracę programistów na co dzień.

Do najbardziej przydatnych narzędzi z jakich korzystają programiści należy edytor kodu, którego używają codziennie. Specjalistyczne edytory kody źródłowego posiadają wiele różnych dodatkowych funkcji, które są zdecydowanie bardziej wartościowe dla programistów. Jednym z prostszych edytorów kodu jest sublime text, który umożliwia łatwą nawigację w kodzie oraz jego edycję oraz działa na wielu różnych platformach. Ten edytor bardzo dobrze nadaje się do proste programowania, pozwala programistom pracować zdecydowanie szybciej i wydajniej. Jednym z najbardziej popularnych takich darmowych narzędzi jest Visual Studio Code, które jest edytorem opartym na Microsoft, który może być używany w takich systemach jak Windows, Linux, MacOs.

Jeśli rozpoczynasz swoją przygodę z programowaniem, to warto jest rozejrzeć się za jakimś kursem doszkalającym. Jednym z nich jest kurs gita. Jeśli jesteś zainteresowany, odwiedź tę stronę i dowiedz się więcej: https://kursgita.pl.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx