Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

5 lutego 2023

Wygodniejsze palenie na własnych zasadach

Relaksująca chwila przy papierosie dla wielu ludzi jest kluczowym wyznacznikiem zasłużonego odpoczynku i przerwy w pracy lub pomiędzy licznymi domowymi obowiązkami. Można by rzec, że rytuał palenia na stałe wszedł do naszej kultury jako uniwersalny symbol oderwania się na moment od rzeczywistości i pobycia sam na sam ze swoimi myślami w towarzystwie aromatycznego dymu. Jednak cały ten proces oprócz niekwestionowanych korzyści dla naszego humoru i samopoczucia pociąga za sobą długotrwałe konsekwencje natury zdrowotnej. Klasyczny papieros z tytoniowym wkładem od bardzo wielu lat kojarzy się przede wszystkim z ryzykiem uszczerbku na zdrowiu. Dzieje się tak z prostej przyczyny – tradycyjne papierosy z filtrami zapewniają nam dostęp do nikotyny poprzez spalanie suszu tytoniowego, które z kolei uwalnia podczas tego procesu szereg niezdrowych i potencjalnie niebezpiecznych substancji smolistych. Spalane olejki zawarte w tytoniu osadzają się nieuchronnie na płucach palacza oraz zmniejszają z czasem ich pojemność i ogólną kondycję, co natomiast przekłada się na ogólne zdrowie każdego entuzjasty palenia. Co więcej, spalony papieros zamienia się momentalnie w odpad w postaci osmolonego i wolno rozkładającego się plastikowego filtra. Czy istnieje lepszy i nowocześniejszy sposób na wolną chwilę przy aromatycznej „chmurce”? Rozwiązaniem jest niewątpliwie papieros elektroniczny, zwany w skrócie e-papierosem. To ładowane przez USB urządzenie elektryczne zawiera w sobie specjalną grzałkę, która nie powoduje spalania, lecz waporyzację wkładu nikotynowego. Różnica między dymem a parą jest znaczna. Aerozol powstały wskutek waporyzacji wolny jest od wszelkich produktów ubocznych uwalnianych podczas procesu spalania wsadu tytoniowego, dzięki czemu waper ma pewność, że zaciąga się oczyszczoną nikotyną, która ulatnia się w parze. Dodatkowo e-papierosy nie są napełniane wsadem tytoniowym, lecz specjalnie przygotowanym płynem, tzw. liquidem. Zawiera on wszelkie niezbędne substancje potrzebne do optymalnej waporyzacji osiąganej w odpowiednio niskiej temperaturze, w ten sposób uzyskana para skupia czystą nikotynę, która nie ma w składzie żadnych rakotwórczych dodatków występujących w przypadku inhalacji klasycznym dymem. Co więcej, „chmury” z e-papierosa nie są gryzące dla płuc, nie pozostawiają przykrego zapachu na odzieży ani nie osadzają się na powierzchni przedmiotów w pomieszczeniu. Możliwość waporyzacji liquidu to również okazja do rozkoszowania się nikotynową parą w przeróżnych, często bardzo nietypowych i egzotycznych smakach oraz aromatach. Liczba proponowanych przez sklepy wariantów smakowych w liquidach jest oszałamiająco duża w porównaniu z klasyczną tytoniową alternatywą.

Jak zbudować własną grzałkę do liquidów?

Papierosy elektroniczne mimo swojej wyjątkowo przemyślanej i pomysłowej konstrukcji nie są urządzeniami o skomplikowanej metodzie działania. E-papieros składa się z kilku kluczowych podzespołów, które razem tworzą sprawnie działający system waporyzacji liquidu nikotynowego lub wariantu niezawierającego nikotyny w ogóle, co jest bardzo ciekawą opcją dla klasycznych palaczy pragnących rozstać się z nałogiem w kontrolowany i sprytny sposób. Jednym z takich podzespołów jest grzałka, czyli kluczowy element funkcjonowania każdego papierosa elektronicznego. To właśnie dzięki grzałce wytwarzany jest aerozol nikotynowy o odpowiedniej temperaturze i gęstości. Jeśli masz smykałkę do majsterkowania i chcesz, by Twój papieros elektroniczny charakteryzował się parametrami w pełni dostosowanymi do Twoich osobistych potrzeb i preferencji, możesz samodzielnie wykonać swoją własną grzałkę. Jej niezbędną częścią składową jest drut oporowy zapewniający optymalną temperaturę waporyzacji liquidu. W tej sytuacji dobrym wyborem będą druty oporowe Fused Clapton dostępne w sklepie Liquider Store oferującym szeroki asortyment akcesoriów dla e-palaczy. Dużym ułatwieniem będzie zestaw śrubokrętów o różnej wielkości, na których będzie można zawijać drut, tworząc precyzyjne i równe zwoje. Pamiętaj, że liczba zwojów oraz ich średnica ma wpływ na temperaturę podgrzewania i ilość waporyzowanego liquidu. Odpowiednio zwiniętą grzałkę należy następnie zamontować w papierosie elektronicznym, a potem wypełnić specjalną watą – posłuży ona jako absorbent liquidu do waporyzacji. Zamierzasz zbudować swoją pierwszą grzałkę do papierosa elektronicznego, która zapewni Ci potężne i imponujące „chmury” przy każdym zaciągnięciu? Warto sięgnąć po produkty zaprojektowane z myślą o e-papierosach ze sklepu Liquider Store. Pozwoli to na bezpieczniejszy i sprawniejszy montaż, co w efekcie zapewni korzystniejszy efekt. Możliwość samodzielnego ulepszania i modyfikowania swojego papierosa elektronicznego przyczynia się także do wzrostu popularności tych urządzeń wśród miłośników gadżetów i elektroniki.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx