Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

12 lipca 2024

Pozycjonowanie stron – jak zwiększyć pozycję witryny w wyszukiwarce Google?

Aby wyszukać interesująca nas stronę, należy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarce google. A następnie w wynikach wyszukiwania znajdujemy strony www, które ją zawierają. Szacuje się, iż zdecydowana większość osób wyszukujących informacji korzysta ze stron, które pojawiają się najwyżej w rezultatach wyszukiwania, dlatego tak ważne jest, by to właśnie nasza stron tam się znalazła. Bardzo pomocne jest w tym skuteczne pozycjonowanie stron (SEO – Search Engine Optimization), czyli zbiór działań, mających wpływ na położenie strony w wynikach wyszukania. Jak najlepiej wykorzystać pozycjonowanie strony internetowej?

Pozycjonowanie stron – co to jest?

Skuteczne pozycjonowanie stron to inaczej optymalizacja na potrzeby wyszukiwarki internetowej. Jest to jeden z kluczowych elementów marketingu oraz PR, dlatego firmy bardzo często korzystają z usług zajmujących się tego typu działaniami agencji. Celem pozycjonowania strony jest umieszczenie jej jak najwyżej w wynikach wyszukiwania google po wpisaniu odpowiednich słów kluczowych w okno wyszukiwarki. Aby osiągnąć ten cal, konieczne jest zoptymalizowanie treści na stronie i dopasowanie jej do wymagań algorytmów wyszukiwarki. W rezultacie strona pojawi się w naturalnych wynikach wyszukiwania – bez uwzględnienia kampanii reklamowych.

Pozycjonowanie stron internetowych – narzędzie Google Discovery

Google Discovery to narzędzie, dzięki któremu wyświetlane treści są dostosowane do zainteresowań użytkowników, a co za tym idzie – potencjalnych klientów. Oferuje ono możliwość płatnych kampanii przeznaczonych dla odbiorców o określonych zainteresowaniach, a nie wykorzystując jedynie słowa kluczowe. Google Discovery analizuje, jakie strony internetowe przegląda użytkownik i dzięki temu dopasowuje treści, które mogą zainteresować odbiorcę. Jest to narzędzie przeznaczone na urządzenia mobilne, takie jak tablety oraz smartfony.

Pozycjonowanie stron www – analityka internetowa

Jak dowiedzieć się, czy nasza strona internetowa jest odpowiednio pozycjonowana i nasze działania przynoszą efekt? W takich przypadkach konieczne jest zbieranie danych na temat zachowań klientów oraz ich analiza, czyli tak zwana analityka internetowa. Istnieją darmowe narzędzia analityczne, umożliwiające takie działania. Jednym z nich jest Google Analytics – wystarczy, by w kod twojej strony wpleść odpowiedni kod śledzenia by wkrótce otrzymać dane na temat widoczności strony oraz dotyczących zachowania odwiedzających witrynę. Określimy również współczynnik konwersji oraz znajdziemy przyczynę, co wpływa na jego słaby wzrost lub jego brak.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx