Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

12 lipca 2024

Czym się kierować przy wyborze telewizora do salonu?

Fot: pexels

Wybór telewizora do salonu jest nie lada wyzwaniem. W grę wchodzi szereg czynników determinujących jego funkcjonalność i dopasowanie do naszych potrzeb. Jakie więc należy wziąć pod uwagę, aby urządzenie wpisywało się w nie i jednocześnie wkomponowało się w przestrzeń mieszkalną? Podpowiadamy.

LCD, LED czy OLED?

Odpowiedź na to pytanie dotyczy rodzaju wyświetlacza. Biorąc pod lupę OLED mamy gwarancję bardzo dobrej czerni, jak również głębokiego kontrastu. Nie bez znaczenia pozostaje także wierne odwzorowanie kolorów. W przypadku telewizora QLED (Quantum Dot) mamy do czynienia z modelem LCD, jednak taki, który oferuje lepsze kolory oraz wyższą jasność. Telewizor LCD/telewizor LED to nic innego jak tańsza półka cenowa, która jednak nie musi oznaczać kiepskiej jakości. Co prawda mamy do czynienia z niższym kontrastem i dość jaśniejszą czernią, niemniej nie tracimy na jakości oglądania przy odpowiednim doborze modelu. Co więcej, możemy tutaj wybierać w rozmiarze ekranu, znajdziemy zarówno telewizor 50 cali, jak i większy.

Rozdzielczość telewizora i jego rozmiar 

Kolejną istotną kwestią, jaką warto jest wziąć pod uwagę przy wyborze telewizora do salonu jest jego rozdzielczość oraz rozmiar. Tutaj pojawia się pytanie – jaka rozdzielczość będzie najlepsza. Wielu odpowie na nie, że im większa, tym lepsza i rzecz jasna jest to myślenie zasadne. Mamy tu do czynienia z dobrą jakością detali. Ale, trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że nie zawsze tak jest. Powód? Sygnał telewizyjny. Jeśli chodzi o rozmiar, a dokładniej o przekątną ekranu, to ważne jest to, aby dopasować ją do wielkości naszego salonu. Tutaj zachowanie zdrowej równowagi jest kwestią nadrzędną. Bardzo ważne jest to ile miejsca może zająć nasz nowy sprzęt, jak również zachowanie bezpiecznej dla wzroku odległości od niego. Pamiętajmy o tym, że zawsze możemy posiłkować się sprzętami pt. projektor, jeśli będziemy głodni wrażeń na ,,dużym ekranie. Na rynku jest bardzo dużo modeli do wyboru spośród których możemy wybrać optymalny, dopasowany zarówno do potrzeb, jak i potencjału pokoju wypoczynkowego. Wybierając telewizor warto zwrócić uwagą przede wszystkim na jego jakość, ale pamiętajmy o tym, że musi ona iść w parze z możliwościami, jakie daje metraż naszego salonu. Tutaj warto zachować zdrowy rozsądek i nie kierować się zasadą: im większa rozdzielczość i wielkość sprzętu, tym lepiej. Zachowanie bilansu pozwoli wybrać sprzęt skrojony na miarę zarówno naszych potrzeb, jak i możliwości.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx