Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

10 czerwca 2023

Umowa z biurem rachunkowym – na jakie usługi możesz liczyć

Umowa z biurem rachunkowym może być najlepszym wyborem dla Twojej działalności. W czasie kryzysu gospodarczego wiele firm szuka sposobów na obniżenie kosztów. Jednym z podejść jest outsourcing, w którym określone funkcje są wycinane ze struktury organizacyjnej firmy i zlecane zewnętrznym specjalistom.

Umowa z biurem rachunkowym – dlaczego warto?

Rynek outsourcingu procesów biznesowych rozwija się dynamicznie, oferując coraz szersze usługi w obszarze księgowości. Firmy dążące do redukcji kosztów działalności coraz częściej decydują się na eliminację wewnętrznych działów księgowych. Przekazują te zadania zewnętrznym biurom rachunkowym. Niesie to dodatkową korzyść w zakresie odpowiedzialności za ewentualne nieprawidłowości w dokumentacji księgowej lub podatkowej. W Polsce odpowiedzialność osobista pracowników zatrudnionych w wewnętrznym dziale księgowości jest ograniczona przez Kodeks Pracy. Niemniej odpowiedzialność zewnętrznego biura rachunkowego jest zazwyczaj określona umową z klientem lub ogólnymi zasadami odpowiedzialności cywilnej.

Powierzając sprawy księgowe Ototax zyskujesz pewność

Do głównych korzyści wynikających z usługi Ototax należą:

  • Obniżenie kosztów, koszt usługi to 99,00 PLN dla freelancerów i 139,00 PLN dla małych firm.
  • Wykorzystanie specjalistycznej, profesjonalnej wiedzy i sprawności podmiotu zewnętrznego – doradztwo prawne w cenie usługi.
  • Wzmocnienie koncentracji firmy na podstawowej działalności – powierzając księgowość Ototax, będziesz mógł skupić się na rozwoju swojego biznesu.
  • Ograniczenie ryzyka związanego z wykonywaniem zadań wymagających specjalistycznej wiedzy – specjaliści Ototax są na bieżąco ze wszelkimi zmianami w prawie. 

Umowa z biurem rachunkowym – sprawdź kwalifikacje specjalistów Ototax

Przed zawarciem umowy z biurem rachunkowym musisz zwrócić szczególną uwagę na wymagane kwalifikacje usługodawcy oraz zakres jego odpowiedzialności. Zgodnie z ustawą o rachunkowości usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych i podatkowych oraz sporządzania zeznań podatkowych mogą wykonywać wyłącznie osoby wykwalifikowane. Biuro rachunkowe online to ważna decyzja. Równie ważne jest stosowanie odpowiednio sformułowanej umowy outsourcingowej, która może znacząco ograniczyć ryzyko i negatywne konsekwencje.

www.ototax.pl

Testuj za darmo przez 14 dni!

4.7 3 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx