Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Klimatyzacja do domu i biura

Właściwa klimatyzacja stanowi podstawę w czasach, gdy cały dzień utrzymują się „afrykańskie upały”. W dzisiejszych czasach przydają się takie produkty jak osuszacz powietrza, wentylator czy klimatyzator. Marki klimatyzatorów są różne, ale główne ich zadanie jest tożsame – montaż w mieszkaniu, domu, biurach, sklepie i innych pomieszczeniach, by wprowadzić do nich przyjemne ochłodzenie. Jak wpływa na nas klimatyzacja? Czym się różni od wentylacji? Jak działa i jakie są rodzaje klimatyzatorów? Gdzie szukać montażu w korzystnej cenie?

Klimatyzacja a wentylacja

Dobra klimatyzacja lub wentylacja sprawdzi się zarówno w pracy jak i w domu. Oczywiście w swoim domu oczekujemy nie tylko efektu, ale też dużego bezpieczeństwa, płynącego z zamontowania właściwego urządzenia. Co niezbędne – urządzenie musi być zamontowane w sposób prawidłowy, aby przynosiło nam korzyści związane z naszym zdrowiem oraz komfortem. Z pewnością pomagają w tym różne firmy, oferujące montaż klimatyzacji. Dobrze wybrać taką, która ma w tym duże doświadczenie i robi to sprawnie, a takową znajdziemy np. na stronie https://www.celtron.com.pl/klimatyzacja/

Zanim jednak zdecydujemy się na profesjonalny montaż wentylacji czy klimatyzacji, powinniśmy wiedzieć czy są obie usługi. Przede wszystkim klimatyzacja nie zastępuje wentylacji. Oba procesy powinny ze sobą współgrać , oba służą do uzdatniania powietrza. Przede wszystkim celem wentylacji jest dostarczeni świeżego powietrza z zewnątrz oraz usunięcie zanieczyszczeń. Klimatyzacja natomiast odpowiada za utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności. Wentylację stosujemy przez cały rok, z  klimatyzacji korzystamy zazwyczaj w sezonie letnim, by obniżyć temperaturę w domu.

Po co nam klimatyzacja

Wielu klientom raczej nie spędza snu z powiem pytanie, po co im klimatyzator. Zazwyczaj zakupują go w celu chłodzenia się w ciepłe dni. Jednakże może się okazać, że jest to produkt bardzo przydatny, także w innych sytuacjach.

Klimatyzator sprawdza się w domu, gdzie mieszka alergik. Filtry w klimatyzatorze pozwalają na wyłapanie szkodliwych cząstek, a tym samym pozbywania się pyłów, kurzu czy alergenów. Niektóre z droższych modeli posiadają też funkcje jonizacji powietrza, co jeszcze bardziej sprzyja astmatykom, stwarzając niemal sterylne warunki do oddychania.

Ale każdy z nas preferuje przebywanie w warunkach optymalnych tj. temperaturze rzędu ok 23-26 stopni Celsjusza i wilgotności ok 40-60%. Aby klimatyzator był dla nas korzystny i nie powodował chorób należy także pamiętać o właściwej jego regulacji. Optymalnie powinna ona stanowić różnicę między pomieszczeniem klimatyzowanym a nie klimatyzowanym w granicach do 7 stopni. Podobnie rzecz tyczy się nawiewu. By uniknąć przeciągu oraz podmuchów powietrza specjaliści zalecają, by prędkość ta wynosiła poniżej 0,2m/s.

Klimatyzacja to także świetny sposób na utrzymanie odpowiedniej wilgotności w mieszkaniu.

Rodzaje klimatyzatorów

Korzystając z klimatyzatora, warto wiedzieć jaki typ urządzenia wybrać. Wyróżniamy te przenośne oraz klimatyzatory typu split tzn. rozdzielone. Oznacza to, że maja one dwie części – jedna z nich (głośniejsza) umieszczana jest na zewnątrz budynku, a druga w środku. I to przez wzgląd montażu tej drugiej rozróżnia się klimatyzatory ścienne, klimatyzatory kasetonowe, klimatyzatory kanałowe i klimatyzatory podłogowo-sufitowe.

Klimatyzacja do biura i do domu

Jak wspomniano wyżej, klimatyzatory to urządzenia dostępne już praktycznie dla każdego. Możemy je przede wszystkim zastosować w domu. Do głównych zalet takich właśnie klimatyzatorów należą m.in. niski pobór energii, cicha praca, duża wydajność, parametry dzięki którym są przyjazne dla środowiska, prostota obsługi czy wysoka jakoś wykonania. Jeśli nie znamy się na klimatyzatorach, możemy zasięgnąc rad specjalistów z firmy Celtron, dzięki której możemy liczyć na instalację, serwis i pomoc techniczną.

Jeśli jednak potrzebujemy klimatyzacji do biura, również warto skierować swoje kroki do profesjonalnej firmy. Zamontowanie odpowiedniej klimatyzacji daje nie tylko komfort, bezpieczeństwo, zdrowie czy dobre samopoczucie. Odpowiednia temperatura w pomieszczeniach biurowych zwiększa efektywność samych pracowników. Są oni mniej senni, szybciej wykonują obowiązki, bo łatwiej jest im się skupić. Filtracja bakterii i wirusów sprawia też, że pracownicy rzadziej chorują.

Jeśli chcesz zapoznać się z szeroką ofertą usług firmy Celtron polecamy także montaż anten na stronie https://www.celtron.com.pl/montaz-anten/ oraz systemu monitoringu dostępne tutaj: https://www.placpigal.pl/blog/monitoring-w-firmie-duzo-wiecej-niz-system-bezpieczenstwa/

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx