Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Jak dbać o marmur?

Marmurowe blaty stały się bardzo popularnym wyposażeniem w kuchni i łazience. Wyróżniają się wysoką wytrzymałością, dzięki czemu są warte swojej ceny. Doskonale prezentują się w pomieszczeniach, które urządzone są w stylu nowoczesnym lub eleganckim. Polecane są również osobom lubiącym styl ekstrawagancki. Warto jednak wiedzieć, że mimo swojej twardości nadal wyróżniają się podatnością na różnego rodzaju zabrudzenia. Nie można ich mocno szorować, by pozbyć się zanieczyszczeń, ponieważ to może doprowadzić do powstawania zarysowań i wgłębień. Jak zatem myć i dbać o marmur? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedź się więcej na ten temat.

Czyszczenie marmuru – domowe środki czystości

Wydawać się może, że czyszczenie marmuru jest trudne i wymaga specjalnych środków czystości. Jednak warto wiedzieć, że istnieją proste i skuteczne domowe sposoby na walkę z zabrudzeniami na marmurze. Warto zastosować wodę wymieszaną z odrobiną mydła. Podczas czyszczenia powierzchni marmurowych najlepiej zdecydować się na stosowanie ściereczek o gładkiej powierzchni. Dzięki temu nie pojawia się ryzyko, że kamień zostanie uszkodzony. Warto również zapobiegać powstawaniu trudnych do usunięcia zabrudzeń. Warto stosować podkładki pod produkty, które zawierają w składzie olej, tłuszcz lub kwasy. Wnikają one w strukturę marmuru i są trudne do usunięcia.

Impregnaty do marmuru – czy warto je stosować?

Osoby decydujące się na stosowanie marmuru w domu powinny wiedzieć, że dostępne są różnego rodzaju preparaty do impregnacji tego kamienia. Jak je wybrać? Warto zwrócić uwagę na skład i producenta. Można zapoznać się z opiniami klientów, którzy zdecydowali się na ich zastosowanie. Dużą popularnością cieszą się produkty takie jak ager tenax, które sprawiają, że po zastosowaniu kamień zwiększa swoją odporność na negatywne działanie czynników zewnętrznych i atmosferycznych. Dzięki temu na kamieniu nie pojawią się trudne do usunięcia zabrudzenia.

Jak utrzymać marmur w doskonałym stanie przez wiele lat?

Wybierając marmur do domu jako ozdobę do kuchni, łazienki lub na parapety trzeba prawidłowo o nie zadbać, by nie doszło do uszkodzenia delikatnej powierzchni. Zapobieganie jest jednym z najlepszych sposobów na uniknięcie zniszczeń. Jednak warto je regularnie czyścić, a także konserwować, by marmurowe powierzchnie stały się odporniejsze.

Zwracając uwagę na tego rodzaju szczegóły podczas pielęgnacji i dbaniu o marmur można mieć pewność, że jego jakość i wygląd nie zmienią się nawet po długim okresie użytkowania.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx