Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Trawa rolowana – czym się kierować przy jej wyborze?

Każdy kto posiada własne podwórko marzy o tym, by trawa była zawsze soczyście zielona i utrzymana w doskonałej formie. Niestety trawa, która zazwyczaj naturalnie rośnie na takich podwórkach nie wygląda estetycznie, bardzo często pojawiają się chwasty i inne rośliny, które nie poprawiają estetyki ogrodu. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że tak wiele osób decyduje się na kupienie trawy w rolce. Jednak przy jej wyborze pojawia się wiele pytań – jaki rodzaj najlepiej wybrać, czym się kierować przy zakupie i jak przygotować się do jej nakładania. Tego wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika.

Jakie są rodzaje traw rolowanych?

Warto wiedzieć, że na rynku można znaleźć dwa rodzaje traw, które można umieścić w swoim ogrodzie. Bardzo popularna jest trawa w rolce, która jest prosta w rozkładaniu i dostępna w atrakcyjnych cenach. Kolejnym produktem, który można znaleźć na rynku jest trawa w nasionach, które trzeba zasiać samodzielnie. Warto jednak wiedzieć, że jest to opcja dla nieco bardziej cierpliwych osób, ponieważ pielęgnowanie takiego trawnika i doprowadzenie do jego wzrostu może zająć nieco więcej czasu, niż w przypadku pierwszego rozwiązania, które pozwala na osiągnięcie zadowalających efektów od razu po rozwinięciu rolki z trawą.

Jak kupić najlepszą trawę rolowaną?

Decydując się na kupienie trawy w rolce warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Po pierwsze liczy się gęstość, a także kolor trawy. Warto wiedzieć, że wysokiej jakości trawa ma jednolity kolor na całej powierzchni. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, czy w darni nie ma żadnych chwastów. Kolejnym aspektem, o którym nie można zapomnieć jest poziom zbicia rolki. Trawa nie powinna się rozpadać na mniejsze części, jej powierzchnia powinna być gruba i dobrze zbita. Warto również sprawdzić, czy trawa była prawidłowo pielęgnowana i nawilżana. Ziemia nie może być więc sucha, a co więcej liczy się jej grubość. Wiele osób wyszukuje hasło trawa rolowana cena chcąc dowiedzieć się ile kosztować będzie taka inwestycja. Warto jednak wiedzieć, że ceny na rynku są różnorodne i zależą głównie od jakości trawy oraz jej pochodzenia. 

Jak nakładać trawę rolowaną – co trzeba zrobić?

Do nakładania trawy w rolce trzeba dobrze przygotować ziemię. Warto zadbać o to, by powierzchnia była stworzona z gleby próchniczej i wilgotnej. Liczy się również to, by nie było na niej żadnych chwastów i większych kamieni.

Zwracając uwagę na wyżej wymienione szczegóły można bez trudu zdecydować się na wysokiej jakości trawę w rolce i zamontować ją zgodnie z zaleceniami producenta.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx