Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 lipca 2024

Jakie udogodnienia powinny znaleźć się w toalecie przenośnej dla niepełnosprawnych?

Publiczne miejsca, większe imprezy i festyny – to miejsca, gdzie koniecznie powinny znaleźć się toalety przenośne. Warto wiedzieć, że dostępne są również toalety przenośne dla osób niepełnosprawnych. Które powinny mieć profesjonalne wyposażenie. Chcesz kupić lub wypożyczyć przenośne toalety i zastanawiasz się, jakie będą najlepsze? Nie chcesz zapomnieć o potrzebach osób niepełnosprawnych? W takim razie koniecznie zapoznaj się z możliwościami i rodzajem wyposażenia, które oferowane są na rynku.

Toalety przenośne dla niepełnosprawnych – bezpieczne

Toaleta przenośna dla niepełnosprawnych powinna być przede wszystkim bezpieczna i zapewniać poczucie komfortu. To więc oznacza, że musi pojawić się miejsce, w którym osoba z niepełnosprawnością jest w stanie samodzielnie lub z pomocą opiekuna załatwić swoje sprawy fizjologiczne. Przez to taka toaleta musi być nieco większa, od tych standardowych modeli. Bardzo ważne jest to, by wszystkie uchwyty były zamontowane stabilnie, by podczas podtrzymywania lub przenoszenia się z wózka można było zachować ostrożność.

Przenośne toalety dla niepełnosprawnych – bogato wyposażone

Nie można zapomnieć o podstawowym wyposażeniu, jakie koniecznie musi znajdować się w takich miejscach. Konieczna jest obecność dozownika do mycia rąk. Nie może zabraknąć papieru toaletowego i odpowiedniego uchwytu, na którym zostanie on umieszczony. Kolejnym elementem wyposażenia, którego nie może zabraknąć jest pojemnik na papier do wycierania rąk. Ważne jest również to, by od wewnątrz znajdował się prosty zatrzask, dzięki któremu bez trudu można zamknąć drzwi, zaś na zewnątrz powinna pojawić się informacja, że toaleta przenośna jest zajęta.

Wypożyczenie, czy kupienie toalety przenośnej dla niepełnosprawnych – co jest lepszym rozwiązaniem?

Osoby lub instytucje organizujące większe spotkania, festyny i zgromadzenia często zastanawiają się, czy opłaca się kupić przenośne toalety zwykłe i dla niepełnosprawnych. Warto wiedzieć, że koszt jednej przenośnej toalety jest naprawdę wysoki. Istnieje jednak wiele firm, które decydują się na ich wypożyczanie i jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej opłacalne. Przy wyborze firmy warto zwrócić uwagę na jakość i wyposażenie toalet, by zadbać o komfort osób, które z nich korzystają.

Toalety przenośne dla niepełnosprawnych powinny znajdować się w każdym miejscu publicznym, a także na wszystkich większych imprezach publicznych i festynach.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx