Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Jak wykonać trening na atlasie do ćwiczeń?

Dzisiaj niemal każdy klub fitness czy siłownia są zaopatrzone w Atlas. Sprzęt ten cieszy się ogromnym uznaniem, głównie dlatego, że nie jest specjalnie duży, czyli nie zajmuje wiele miejsca, a jednak jest wielofunkcyjny. Urządzenie to pozwala na ćwiczenie wielu partii mięśniowych. Dla początkujących zajęcia z Atlasem mogą wydawać się skomplikowane, może też brakować pomysłów na to, jak go wykorzystać. Poniżej znajdziesz odpowiedź na to, jak ćwiczyć przy użyciu tego sprzętu w taki sposób, aby nie zrobić sobie krzywdy i stopniowo dążyć do postawionych sobie celów.

Trening powinna poprzedzać rozgrzewka

Każdy trening czy zajęcia sportowe powinna poprzedzać rozgrzewka, więc tyczy się to także ćwiczeń z użyciem Atlasu. Powinna ona trwać około 15-20 min i zawierać elementy treningu cardio. Dzięki temu organizm zostanie pobudzony, dostarczysz mu odpowiednią ilość tlenu. Rowery stacjonarne na Prosportowy pomogą w przeprowadzeniu porządnej rozgrzewki. Podczas jej trwania warto poświęcić czas na ćwiczenia rozciągające, zaczynając od głowy i karku, a kończąc na stopach. Szczególną uwagę powinieneś poświęcić mięśniom, które będą ćwiczone na Atlasie. Odpowiednia rozgrzewka jest absolutną podstawą przede wszystkim ze względu na to, że pomaga uniknąć ewentualnych kontuzji. 

Ogólne zasady dotyczące ćwiczeń na Atlasie

Istnieje kilka podstawowych zasad, którymi powinieneś kierować się, ćwicząc nie tylko na atlasie, ale także robiąc wszelkie inne treningi. Rozpoczynając trening, powinieneś dobrać mniejsze obciążenie i stopniowo je zwiększać wraz z postępem ćwiczeń. Aby stopniowo zwiększać tkankę mięśniową, powinieneś stosować ćwiczenia w serii, wykonuj także ćwiczenia izometryczne, czyli w przerwach pomiędzy seriami, powinieneś naprężać mięśnie. Co więcej, jeżeli chodzi o trening na ty urządzeniu, powinieneś wiedzieć, że zachowanie odpowiedniej postawy jest absolutnie konieczne. Zawsze powinieneś ustawiać się w taki sposób, aby kręgosłup był wyprostowany, a ciało ułożone stabilnie. Utrzymanie takiej postawy będzie wymagało również napięcia mięśni brzucha, co na pewno przyniesie późniejsze rezultaty.

Jakie mięśnie można ćwiczyć na Atlasie?

Jak już zostało wspomniane, sprzęt ten jest niezwykle pożądany przez trenujących głównie ze względu na swoją wielofunkcyjność, dzięki niemu nie tylko będziesz w stanie ćwiczyć wiele partii mięśniowych, ale także może zajmować go więcej niż jedna osoba. Dzięki temu sprzętowi możesz na jednym urządzeniu ćwiczyć ramiona, klatkę piersiową, brzuch, nogi, a czasem więcej. Wszystko zależy od wielkości zakupionej maszyny. Konkretne ćwiczenia, jakie można wykonać na większości tego typu maszyn to:

  • wyciskanie
  • rozpiętki 
  • odciąganie na drążku
  • wiosłowanie

Dlaczego warto stworzyć własną siłownię domową?

Siłownia domowa jest bardzo dobrym wyborem dla tych, którzy cierpią na brak czasu lub tych, którzy wolą ćwiczyć sami, w zaciszu własnego domu kompletując sprzęt, powinieneś zdecydować się na zakup Atlasu, dzięki temu oszczędzisz miejsce w swojej domowej siłowni. Maszyny do ćwiczeń tych wszystkich partii mięśniowych, które oferuje Atlas, kupowane oddzielnie zajmują dużo więcej miejsca. To samo tyczy się pieniędzy, kupując jedną maszynę, zawsze wydasz mniej pieniędzy, gdybyś miał kupować wszystko oddzielnie. Zanim zaczniesz zakupy, warto też poczytać na temat wszystkiego, co dotyczy domowej siłowni, na przykład: obciążenia żeliwne czy bitumiczne – które wybrać? 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx