Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

12 lipca 2024

Filtracja oleju

Dzięki filtracji oleju hydraulicznego możemy znacznie wydłużyć jego żywotność oraz wpłynąć pozytywnie na pracę poszczególnych podzespołów. To właśnie dlatego tak wielu użytkowników decyduje się na jej przeprowadzenie także w swoim przedsiębiorstwie. Proces filtracji pozwala pozbyć się cząsteczek z cieczy oleju, najczęściej są to metale, które mogą prowadzić do utleniania oleju. Dzięki przeprowadzeniu tego procesu w sposób właściwy możliwe jest jego ponowne zastosowanie z zachowaniem wysokich możliwości pracy urządzeń. Na czym dokładnie polega filtracja oleju, jakie daje korzyści oraz czy warto ją stosować? Odpowiadamy.

Czy warto przeprowadzać filtrację oleju hydraulicznego?  

Olej hydrauliczny, tak jak każdy inny ma wiele istotnych zadań. Oprócz funkcji smarowania poszczególnych elementów skutecznie odprowadza ciepło oraz powstałe zanieczyszczenia czy chroni dane obiekty przed postępującą korozją. Jednak aby możliwe było pełne wykorzystanie jego możliwości, musi on zostać zachowany w odpowiedniej czystości. Najwięcej awarii i problemów występuje w wyniku zanieczyszczeń w elementach smarujących, stąd też koniecznością wydaje się regularne monitorowanie oraz diagnostykę jego klarowności. 

Na czym polega filtracja oleju?

Filtracja oleju hydraulicznego to proces, w którym z pomocą specjalistycznych maszyn wyposażonych w odpowiednie filtry wychwytywane są wszystkie zanieczyszczenia i inne cząsteczki obecne w cieczy. Efektem tych działań jest jej wydłużona żywotność. Dzięki zachowaniu wysokiej klarowności oleju znacznie zmniejsza się ryzyko wystąpienia jakichkolwiek awarii związanych z układem hydraulicznym, które najczęściej występują w następstwie zanieczyszczeń elementów smarnych. Filtracja oleju polega na usunięciu z niej wszelkich cząsteczek wody oraz wszelkich zanieczyszczeń smarnych. Proces ten trwa około 2 do 4 godzin w zależności od wynikłych zanieczyszczeń. Aby zachować dłuższą żywotność urządzeń i maszyn najczęściej wystarczy dbanie o prawidłową eksploatację oraz wysoką czystość oleju. 

Filtrowanie oleju hydraulicznego pozwala nam na szybkie i skuteczne usunięcie znajdujących się opiłków i innych ciał stałych, najczęściej metali, które powodować mogą znaczne uszkodzenia w poszczególnych elementach układów. Korzystając z rozwiązań, jakie oferuje ta metoda mamy możliwość skutecznego wyczyszczenia urządzeń bez demontażu całych elementów lub podzespołów. 

Filtracja oleju hydraulicznego i zalety zastosowania

Dzięki zastosowaniu filtracji oleju możemy uzyskać w pełni niezawodny sprzęt, który pozwoli na znaczne zredukowanie wszystkich występujących problemów z pracą układu hydraulicznego. Jest to również znaczna oszczędność pieniędzy ze względu na wykorzystywanie posiadanych już komponentów do ponownej pracy. Tego typu działania powodują również znaczne zmniejszenie emitowanych odpadów do środowiska, dzięki czemu działania te są proekologiczne. 

Filtrowanie oleju hydraulicznego- czy warto? 

Filtracja oleju pozwala na uzyskanie wielu korzyści z jej przeprowadzenia, takich jak między innymi uzyskanie wysokiej klarowności cieczy oraz pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń. Stąd też wynika ogromne zainteresowanie tą ofertą ze strony przedsiębiorców. Jeśli poszukujesz sprawdzonego wykonawcy zajmującego się fachową filtracją oleju, sprawdź ofertę firmy Olbromski.

Skontaktuj się z nami:

BIURO HANDLOWE
Al. Grunwaldzka 256A (salon Subaru)
80-314 Gdańsk
(58) 552 51 17
biuro@olbromski.pl

DZIAŁ HANDLOWY
Dariusz Olbromski
telefon: (48) 602-277-028
biuro@olbromski.pl
Ryszard Janicki
telefon: (48) 535-339-828
ryszard.janicki@olbromski.pl

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx